Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Megaupload отиде во неповрат

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Milton, 22 Јануари 2012.

 1. Milton

  Milton Истакнат член

  Зачленет:
  17 Ноември 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  133
  те ПП-нав :)

  а не е лошо и за останатите да знаат.
  ако сте за приватни тракери, ви го препорачувам форумов:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 2. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Можеш да ми пратиш покана? ПП.
   
 3. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Замок или Палата ? Што е ова ? :D Инаку имаат нов IP ... Да го најдам ке постирам :)
   
 4. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Не е потребно споделување на IP адреси, сајтот веќе пропадна сето друго е безвредно и фејк.
   
 5. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  џабе веќе коа него го затворија и го казнија 50 години затвор, а тој „нов ип“ мислам дека е тотална фејк страна изработена од некого за да придобие посети ;)
   
 6. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Yep, totally fake.
  Баш ме заинересира и го проверив сајтот. Некој сака да искористи празни глави. И му успеа тоа.
   
 7. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Ким го најави новиот проект на кој што работи Me.ga ќе биде новиот Megaupload кој ќе стартува на 19 јануари 2013.
  [​IMG]
  Како што пиша на твитер, сајтот нема да има никаква поврзансот со Америка.
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Муда големи ги има чоеков. Се надевам дека нема да го затворат за нешто друго пред да го стартува Me.ga.
   
  На stefan_v и kiko им се допаѓа ова.
 8. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Навистина е јак човеков.
  Waiting for Me.ga :D
   

Сподели: