Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Македонски "хакер"

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Ilishev, 13 Март 2015.

 1. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Што мислите вие за Македонските "Хакери"?
  [​IMG]
  Пред некој ден еден пријател ја објави сликата на фејсбук :D
   
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Иии и тај Дарко се вика.
   
 3. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  а што нуди уствари? на вакви секогаш им се дава погрешни податоци на картица да губи време во пробување :)
   
 4. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Овај пријателов шо ми е патики продава :)
  Абе деца ко деца ќе се заиграт, а не мислат на последици :) Пред 3-4 месеци имаше чистка на "Хакерите" кој работеа со кредитни картички :) Ама ништо не спомнаа на вести :)
   
 5. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  хакер е едно, а лопов со картици е друго
   
 6. Vampo

  Vampo Нов член

  Зачленет:
  29 Ноември 2013
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  10
  Типов нема врска со хакер. Овој е преварант
   

Сподели: