Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Македонски интернет адресари како начин за градење на лнкови

Дискусија во форумот 'Градење линкови' започната од Accipiter, 29 Декември 2012.

 1. Accipiter

  Accipiter Нов член

  Зачленет:
  31 Мај 2012
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  11
  Порано, пред 3-4 години овој градење на повратни линкови користејќи ги интернет адресари или интернет директориуми беше многу актуелне и делотворен. Но оваа година Панда ги смени правилата па доминантното користење на оваа метода на градење на линкови се казни и доби помала вредност. Но тоа не значи дека треба да се откажиме од овој начин на градење на линкови. Еве јас најдов два такви македонски адресари, сигурно има уште некој па нека се дополни:

  Иако е темата македонски адресари или web директоријуми еве и некои од нашето окружение:


  Еве пак ќе речам доколку некој знај за уште некој сличен сајт нека ја сподели информацијата :)
   
 2. didkap84

  didkap84 Нов член

  Зачленет:
  22 Септември 2014
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0

Сподели: