Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Македонска YouTube Partnership компанија!

Дискусија во форумот 'Youtube' започната од Аце, 18 Март 2013.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  OnAir.FM е канадска компанија која е ексклузивен партнер на Google за нивниот видео сервис - Youtube.
  OnAir.FM ги врши следните услуги:
  - Лиценцира Youtube канали (поставува ексклузивен брендиран дизајн),
  - Ве заштитува (брише видеа и санкционира злоупотреба на авторски права),
  - Поставува реклами на видеата и каналите преку кои се заработува.

  OnAir.FM Macedonia е претставништво на канадската компанија за Македонија и регионот.
  Како официјален представник на компанијата ги врши сите горенаведени услуги

  Сега забелеќав за OnAir дека уствари е partnership компанија тука во Македонија.
  Каналот каде што ги има сите партнери на OnAir:
  http://www.youtube.com/omdmacedonia

  Секоја чест, конечно и нашиве артисти, глумци ќе имаат можност да заработат доколку има можност...
   
 2. omni

  omni Нов член

  Зачленет:
  24 Јануари 2013
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  ја знаев ова уште од порано.. имав пишано со кумба од солза и смеа ама ете не ми текнало да ја споделам секако ке споделам нешто друго www.rpmnetwork.com преку ова можите и вие да си правите пари со јутуб
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Antonio

  Antonio Активен член

  Зачленет:
  3 Септември 2012
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  15
  имам партнер со rpm и многу добро оди досега
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  А да отворевте една тема во Youtube форумов и да пишевте два три збора за RPM? И онака и двајцата веќе го користите и баш веќе 2члена чекаат тема за YouTube Partnership. Би било супер.
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 5. omni

  omni Нов член

  Зачленет:
  24 Јануари 2013
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  ајде ако не отвори антонио јас ке отворам.
   

Сподели: