Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

makedonapps.com

Дискусија во форумот 'Скрипти' започната од buli, 23 Февруари 2013.

 1. buli

  buli Член

  Зачленет:
  31 Јануари 2013
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  13
  Ми требаше некоја скрипта за Твитер и најдов на Codecanyon. Тоа што ме изненади беше домаинот каде е хостирана скриптата. Според домаинот, има нешто поврзано со Македонија. Прашањето ми е Дали креаторот на скриптата е македонец, и доколку е во форумов да ме исконтактира. Поздрав!
  Ова е апп.
  http://codecanyon.net/item/schedule-twitter-app-schedule-tweets/2652925
   
 2. Milton

  Milton Истакнат член

  Зачленет:
  17 Ноември 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  133
  Добро, не мора да чекаш се на готово.. можеш да го исконтактираш самиот:
  http://appstico.com/contact/
  :)

  Дечкото е од Штип.. и си ја знае работата.
   
 3. Kafka

  Kafka Активен член

  Зачленет:
  20 Ноември 2011
  Мислења:
  122
  Допаѓања:
  44
  Да кирце се вика типот и навистина си ја знае работата..
   

Сподели: