Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

МакДизајн Форум - Форум за Дизајн и Графика

Дискусија во форумот 'Дизајн' започната од kon, 10 Декември 2011.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. томче

  томче дизајнерче

  Зачленет:
  8 Септември 2011
  Мислења:
  391
  Допаѓања:
  22
  Професија:
  ништо
  еве уште еден проблем
  тоа од страна за мислењата кај види повеќе
  Код:
  [B]Deprecated[/B]: Assigning the return value of new by reference is deprecated in [B]/home/dizajnmk/public_html/includes/init.php[/B] on line [B]55[/B]
  
  [B]Deprecated[/B]: Assigning the return value of new by reference is deprecated in [B]/home/dizajnmk/public_html/includes/init.php[/B] on line [B]107[/B]
  
  [B]Deprecated[/B]: Assigning the return value of new by reference is deprecated in [B]/home/dizajnmk/public_html/includes/init.php[/B] on line [B]111[/B]
  
  [B]Deprecated[/B]: Assigning the return value of new by reference is deprecated in [B]/home/dizajnmk/public_html/includes/init.php[/B] on line [B]119[/B]
  
  [B]Deprecated[/B]: Assigning the return value of new by reference is deprecated in [B]/home/dizajnmk/public_html/includes/init.php[/B] on line [B]130[/B]
  
  [B]Deprecated[/B]: Assigning the return value of new by reference is deprecated in [B]/home/dizajnmk/public_html/includes/init.php[/B] on line [B]134[/B]
  
  [B]Deprecated[/B]: Assigning the return value of new by reference is deprecated in [B]/home/dizajnmk/public_html/includes/init.php[/B] on line [B]142[/B]
  
  [B]Deprecated[/B]: Assigning the return value of new by reference is deprecated in [B]/home/dizajnmk/public_html/includes/init.php[/B] on line [B]211[/B]
  
  [B]Deprecated[/B]: Assigning the return value of new by reference is deprecated in [B]/home/dizajnmk/public_html/includes/init.php[/B] on line [B]389[/B]
  
  [B]Deprecated[/B]: Assigning the return value of new by reference is deprecated in [B]/home/dizajnmk/public_html/includes/class_core.php[/B] on line [B]2552[/B]
          
  
  
      
                               Unable to add cookies, header already sent.
  File: /home/dizajnmk/public_html/includes/init.php
  Line: 55
  
                   
     
         
       
     
    
  и на неколку места загледав лошо парсирање на кирилица
   
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Средено... благодарам што ме извести :)
   
 3. томче

  томче дизајнерче

  Зачленет:
  8 Септември 2011
  Мислења:
  391
  Допаѓања:
  22
  Професија:
  ништо
  ете ти уште една бесплатна "лекција"

  се што ставаш прво убаво провери дали работи
  патем SEO не ви треба, нема ништо заедничко со дизајн

  и Променлив зборчето воопшто не е превод од fluid, :matrixfight:

  и за повеќе посетеност и активност на сајтот мислам дека имате погрешна стратегија, форум не е правилен избор, туку портал. зошто
  1. дизајнерите не сакаат да коментираат, само читаат и учат
  2. дизајнерите нема да ти се натпреваруваат во потпис на месецот,...
  ова да функционира на други форуми како рекреација
  (ваквите форуми се доста активни во светот, али 6+ милијарди луѓе VS 2+ милиони ;) )


  ако веќе сте се решиле на форум да има и функционираат али треба убаво групирање на категориите
  пр видете го Planet Renders Forums али се добро потковани со добар тим.
  и Pixel2Life Forum
  GFXVoid.com Graphic Design Forums
  ....

  и многу други такви, на времето бев доста активен по таквите форуми член на тимот +mw [masterworks] али откако +mw.pmi (главниот основач) умре се распаднавме.

  патем имате доста бесплатни верзии на скрипти, неморате вбуллетин, и да морате на ofshore хостови да идете, доста се поспори :stormtrooper:
   
 4. Geekoid

  Geekoid Нов член

  Зачленет:
  7 Ноември 2011
  Мислења:
  55
  Допаѓања:
  2
  Порталот е во изработка, don't worry. :strong:
   
  На 2 членови им се допаѓа ова.
 5. томче

  томче дизајнерче

  Зачленет:
  8 Септември 2011
  Мислења:
  391
  Допаѓања:
  22
  Професија:
  ништо
  епа кога ке го направите пишете ми во порака да ја отворам темата
  оти темата е сугестии/критики дискусии за веб дизајн

  п.с. и со финален домејн, оти колку до сега имате 3-4-5...
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: