Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Magic Submitter - градење на линкови

Дискусија во форумот 'Градење линкови' започната од NickyyOH, 16 Април 2013.

 1. NickyyOH

  NickyyOH Нов член

  Зачленет:
  18 Јануари 2013
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  7
  Професија:
  Web and graphic designer
  Здраво,
  Значи сакам да започнам со подавање на backlinks на сервисите како што се: fiverr, fivesquid ..
  Ја имам програмава Magic Submitter и ја разгледував досега успешно автоматски регистрира акунти на страните и го споделува тоа што треба, но ми треба листа од околу 1000-1500 форуми, блогови, на кои би постирала програмата, барав на гугл но не најдов нешто што би работело..
  Аку има некој некакво си искуство би можел да помогне.
  Поздрав :rolleyes:
   
 2. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Вреди ли да се плати за оваа алатка?
   
 3. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  вреди да, го има и кракиран, ја го користам за тиер 2
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Читам насекаде за оваа алатка и велат дека е добра за рангирање на нишови со лесна конкуренција. Гледам на промоција нешто ја има 5$ првиот месец е па да ја пробам. Само ме интересира дали има ограничен број за развивање на веб страни или за 30 денови што ќе направиш тоа е?
   
 5. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  за 30 дена што ке направиш направиш.
   
 6. arso

  arso Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2012
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  46
  Нарачај некој гиг на fiver што го нуди истото тоа, на крај ќе ти ја испратат листата каде е постиран твојот линк и преземи си ја .
   

Сподели: