• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

lolding.com

CofD

Активен член
Зачленет/а
5 декември 2011
Мислења
202
Реакции
26
Веб-страница
lolding.com
Код:
lolding.com
Мојата нова веб страна за смешни слики (мемиња и такви сра*а). Инаку планирам секој ден да ја ажурирам и да додавам одприлика по 20-30 слики. Како главен извор на трафик планирам да бидат социјалните мрежи фејсбук и твитер. Па кажете ваше мислење околу странава, дали е добра според вас, дали би препорачале нешто да изменам, да досредам итн.
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
When I want to go out:
My friend WHAT to go out...

*facepalm*

Вакви сајтови има премногу што се бават со мемиња и рејџови... почни од најн гаг, фор чан, па заврши со овие нашите забава икс, фејс мк и ред други... со среќа ама не мислам дека многу ке те држи ова по 3-40 слики дневно да ставаш.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Може друга му е намерата за сајтот. Луѓе со вакви сајтови заработуваат по 300$ месечно, а се што прават се ставање на слики.
kon твоето размислување е многу ограничено. Ти размислуваш дали сајтот ќе успее..
Си се запрашал зашто има многу вакви копии? Затоа што ваквите сајтови одат премногу вирално на фејсбук затоа што луѓето таму споделуваат се па дури и таа ретардирана слика која ти ја опиша.

Се што ти треба е само неколку фан страни каде што ќе ги спамираш со твоите слики.
И само да напоменам дека фејс.мк беше најбрзорастечкиот сајт во Македонија оваа година.

Нема да коментирам за сајтот поради тоа што ретко посетувам вакви сајтови, незнам што да речам освен да се ставааат слики и по можност да се поврзат со Pinterest профил (иако е ретко некој ова го прави).
 
  • Like
Реакции: CofD

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Не размислувам ограничено... само му кажувам дека за неколку месеци ке му прекисне од ставање по 2-30 слики како што кажува и ке намали у се...
 

CofD

Активен член
Зачленет/а
5 декември 2011
Мислења
202
Реакции
26
Веб-страница
lolding.com
When I want to go out:
My friend WHAT to go out...
*facepalm*

Хаха, се случуваат и вакви грешки, сега ќе го поправам :)

Не размислувам ограничено... само му кажувам дека за неколку месеци ке му прекисне од ставање по 2-30 слики како што кажува и ке намали у се...

Абе мене ако ми тргне, ако почнам да заработувам лесно е, ако треба ќе платам луѓе да објавуваат слики.

Може друга му е намерата за сајтот. Луѓе со вакви сајтови заработуваат по 300$ месечно, а се што прават се ставање на слики.
kon твоето размислување е многу ограничено. Ти размислуваш дали сајтот ќе успее..
Си се запрашал зашто има многу вакви копии? Затоа што ваквите сајтови одат премногу вирално на фејсбук затоа што луѓето таму споделуваат се па дури и таа ретардирана слика која ти ја опиша.

Се што ти треба е само неколку фан страни каде што ќе ги спамираш со твоите слики.
И само да напоменам дека фејс.мк беше најбрзорастечкиот сајт во Македонија оваа година.

Нема да коментирам за сајтот поради тоа што ретко посетувам вакви сајтови, незнам што да речам освен да се ставааат слики и по можност да се поврзат со Pinterest профил (иако е ретко некој ова го прави).

Ќе направам ова со Пинтерест иако се сомневам дека ќе донесе некоја значајна бројка посетители.
 

talevskiboss

Активен член
Зачленет/а
31 јули 2012
Мислења
341
Реакции
168
Засега полни го сајтот со содржина и промовирај го насекаде.
Еве една тактика:
-Направи профил на Facebook.
-Направи и фан-страна на сајтот
-Со некој добар текст нешто сл. на "Find more only at...,HAHAHA look this..." и линк од некој пост од сајтот и коментирај на страни слични на постот или на сајтот(9gag,hugelol итн.)
Со среќа иначе.
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Добар е. Ногледај да му ставаш појака содржина(поинтересна). :)
Исто има добар дизајн(може да помине, не е некој ептен катастрофа).
Иначе со среќа! :)
 
  • Like
Реакции: CofD

Martinovski

Администратор
Зачленет/а
21 декември 2011
Мислења
154
Реакции
32
Нема да прокоментирам ништо, единствено ќе ти посакам многу успех. Доколку ти е потребна помош околу вордпрес тука сум да помогнам ако можам.
 
  • Like
Реакции: CofD
На врв Дно