Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

lolding.com

Дискусија во форумот 'Ваши веб страни' започната од CofD, 3 Ноември 2012.

 1. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28
  Код:
  lolding.com
  Мојата нова веб страна за смешни слики (мемиња и такви сра*а). Инаку планирам секој ден да ја ажурирам и да додавам одприлика по 20-30 слики. Како главен извор на трафик планирам да бидат социјалните мрежи фејсбук и твитер. Па кажете ваше мислење околу странава, дали е добра според вас, дали би препорачале нешто да изменам, да досредам итн.
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  When I want to go out:
  My friend WHAT to go out...

  *facepalm*

  Вакви сајтови има премногу што се бават со мемиња и рејџови... почни од најн гаг, фор чан, па заврши со овие нашите забава икс, фејс мк и ред други... со среќа ама не мислам дека многу ке те држи ова по 3-40 слики дневно да ставаш.
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Може друга му е намерата за сајтот. Луѓе со вакви сајтови заработуваат по 300$ месечно, а се што прават се ставање на слики.
  kon твоето размислување е многу ограничено. Ти размислуваш дали сајтот ќе успее..
  Си се запрашал зашто има многу вакви копии? Затоа што ваквите сајтови одат премногу вирално на фејсбук затоа што луѓето таму споделуваат се па дури и таа ретардирана слика која ти ја опиша.

  Се што ти треба е само неколку фан страни каде што ќе ги спамираш со твоите слики.
  И само да напоменам дека фејс.мк беше најбрзорастечкиот сајт во Македонија оваа година.

  Нема да коментирам за сајтот поради тоа што ретко посетувам вакви сајтови, незнам што да речам освен да се ставааат слики и по можност да се поврзат со Pinterest профил (иако е ретко некој ова го прави).
   
  На CofD му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Не размислувам ограничено... само му кажувам дека за неколку месеци ке му прекисне од ставање по 2-30 слики како што кажува и ке намали у се...
   
 5. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28
  Хаха, се случуваат и вакви грешки, сега ќе го поправам :)

  Абе мене ако ми тргне, ако почнам да заработувам лесно е, ако треба ќе платам луѓе да објавуваат слики.

  Ќе направам ова со Пинтерест иако се сомневам дека ќе донесе некоја значајна бројка посетители.
   
 6. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  Засега полни го сајтот со содржина и промовирај го насекаде.
  Еве една тактика:
  -Направи профил на Facebook.
  -Направи и фан-страна на сајтот
  -Со некој добар текст нешто сл. на "Find more only at...,HAHAHA look this..." и линк од некој пост од сајтот и коментирај на страни слични на постот или на сајтот(9gag,hugelol итн.)
  Со среќа иначе.
   
  На CofD и stefan_v им се допаѓа ова.
 7. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Добар е. Ногледај да му ставаш појака содржина(поинтересна). :)
  Исто има добар дизајн(може да помине, не е некој ептен катастрофа).
  Иначе со среќа! :)
   
  На CofD му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Martinovski

  Martinovski Администратор

  Зачленет:
  21 Декември 2011
  Мислења:
  154
  Допаѓања:
  32
  Нема да прокоментирам ништо, единствено ќе ти посакам многу успех. Доколку ти е потребна помош околу вордпрес тука сум да помогнам ако можам.
   
  На CofD му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: