• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Linkcolider - бесплатен линк

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
На linkcollider.com имам моментално премиум акаунт со голем број на токени кои реално не можам да ги искористам така да ако некој го користел сервисот нека ми пише негови податоци што сака да му објавам и ќе ставам на мојот акаунт. Доколку пак не знаете како работи сервисот може да се регистрирате.

Од тоа што нуди има: Вебсајт, Твитер, Фејсбук, Пинтерест и Јутуб, на секоја од сликите десно има што може да добие вашиот линк.
Пример: Ако ставиме некој линк до ваш niche блог тој ќе добие се што е пишано на сликата подолу.
Пример 2: Страна која ја имам ставено до сега има добиено следново: https://i.imgur.com/YaLPfUs.png
VUc6fIJ.jpg


Поради тоа што нема опција да ви изгенерирам извештај за тоа што линкот ви добил, единствено ќе можам да ви испратам ваква слика како доказ:
YaLPfUs.png


За сега слободни позиции имам: 5, што значи дека секој член ќе добие по еден линк, со оглед на тоа што максимумот на линкови кои можам да го додадам е 20, така да веќе 15 се искористени за членови од форумов претходно.
 
На врв Дно