Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Лесна заработка преку FORTUMO

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од viva-30, 30 Септември 2013.

 1. viva-30

  viva-30 Нов член

  Зачленет:
  30 Септември 2013
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  2
  До сега за мене оваа е најлесна и најисплатлива работа овде го разгледав цел форум и ненајдов ни една тема за Fortumo па еве јас ќе ви објаснам неколку поважни работи за добра и брза заработка.Преку Fortumo таа страна е наменета за СМС заработка пр: Правите account на фортумо и потоа креирате сервиси и на нив ставате нкое ваши содржини на кој би можел секој телефон да ги прифати, пример јас имам блог (http://viva-30.bloger.index.hr).
  Преку него заработувам пари,јас ставам утакмица на СМС Сервисот на која корисниците праќаат порака и добиваат повратна порака со утакмицата за денеска,има и многу други верзии на кој би можеле да се насочите за повратните пораки од Fortumo.Има добра заработка кај мене просечна заработка за 1 месец е околу 500 - 600 EUR еве ќе ставам и некои докази,еве еден линк од моите исплати пред неколку месеци имам уште 3-4 исплати околу 400 еур една исплата.. [​IMG] Ако има некој прашања слободно прашајте што можам ќе одговорам.
  Благодарам разгледајте го мојот блог (http://viva-30.bloger.index.hr). Поздрав.
   
  На stefan_v и Goranski им се допаѓа ова.
 2. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Веќе имаше една ваква тема:
  http://ibiz.mk/threads/заработка-преку-смс-пораки.6/

  Мило ми е што има и други што го користат овој начин на заработка. Дали имаш и други страни (блогови) освен оваа што ја имаш оставено во првиот пост?
  Првиот пост ќе го преуредам .
   
  На viva-30 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  топ а од каде носиш посети на блогерот?
   
 4. Vinhost.mk

  Vinhost.mk Нов член

  Зачленет:
  15 Август 2013
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  2
  Имам и јас 1 акаунт на фортумо можам да му го дадам на некој ако сака.Истите цени ги имам наместено и на мојот акаунт само вие ќе си направите каде да ви стигат парите и готово.
  --- Надополнето, 1 Октомври 2013, Дата на објавување: 1 Октомври 2013 ---
  1 мој пријател има блогер http://tipovi--macedonia.bloger.index.hr/ и 75 евра на смс го продава блогеро + акаунтот со 75 евра за 90 евра.Ако сака некој нека ми пиши пм.
  --- Надополнето, 1 Октомври 2013 ---
  goranski ni 1 bloger nema tocen brojac na poseta toa tuku taka go stavaat :)
   
 5. viva-30

  viva-30 Нов член

  Зачленет:
  30 Септември 2013
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  2
  imam
  triglav-bet.bloger.hr
  sigma-30.bloger.hr
  iva-zna.bloger.hr
   
 6. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  не ми беше прашањето за бројачот, нити дали е точен, ме интересираше од каде носи посети? како ти испраќаат смс?
   
 7. Vinhost.mk

  Vinhost.mk Нов член

  Зачленет:
  15 Август 2013
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  2
  Пример ако имаш 100 денара кредит во телефонот пишаш смс на бројот што е во табелата ставен пример 141 951 текст TAP VINICA http://prntscr.com/1w961g кога го пратеш смс то одземе ти ги тие 100 денара кредит а тебе ти стигне друг е-маил со утакмиците што ги има типувано блогеро
   
 8. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652

  абе пријателе, нели гледаш дека прашувам друга работа... изгледа и ти не разбираш убаво македонски, кој е тој што праќа смс и? од каде тој иде на блогот за да прати смс?

  и дај малце опрај се јазиков, не те разбирам, нели си учел барем малце граматика во школо... ако ти е тешко на МК, па подобро прај муабет на EN
   
  На Dimemk, FilipD и talevskiboss им се допаѓа ова.
 9. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Горански... луѓе од секаде... најчесто грци мислам беа, одат на овакви блогови и сакат местена ( кобајаги ) утакмица да ја уплатат за 500 евра... нема мислам некој систем на привлекување посетители, директно „местените“ утакмици ги викат постетителите :)
   
 10. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  каде ги викаат,? ја многу јако викам.... можам многу да викнам...

  и ти бетер од него...
   
 11. martin_gj

  martin_gj Нов член

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  7
  Најчесто од Facebook фан страни.
   
 12. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Ти го крсти оно прде... или фејсбук, или само шо опстојува блогчето на гугл е индексирано... барем така знам за еден шо имаше блог и без никакви СЕО акции имаше посетители..
   
 13. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  убаво за тебе, и тебе не те разбирам што сакаш да кажеш..
   
 14. Vinhost.mk

  Vinhost.mk Нов член

  Зачленет:
  15 Август 2013
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  2
  haha :D Goranski e kako da ti objasnime neznam :D
   
 15. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  ај префрлете на литературен македонски, и ја не ве разбирам ништо
   
 16. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  види на Google Translate ако има има ако не јбг...
   
 17. Vinhost.mk

  Vinhost.mk Нов член

  Зачленет:
  15 Август 2013
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  2
  Кажи што поточно сакаш да знаеш околу овој смс.
   
 18. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Да му нацртаме :D
   
 19. Vinhost.mk

  Vinhost.mk Нов член

  Зачленет:
  15 Август 2013
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  2
  Немам прибор за цртање моментално :/ :D
   
 20. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  ништо бе уживајте....
   

Сподели: