Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Лесен Метод за заработка на CPA

Дискусија во форумот 'CPA' започната од aleksandar4o, 4 Јули 2012.

 1. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  30$ ... за една ипол - две недели работа... ке имаше повеќе... ама бев на екскурзија и ме блеклистнале на понудите што носеа профит :/
   
  На FiliP.D му/ѝ се допаѓа ова.
 2. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28
  Приклучи се на друга цпа мрежа и пак работи ги истите понуди :)
   
 3. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Имам акаунти и на други мрежи... само немам време :)
   
  На FiliP.D му/ѝ се допаѓа ова.
 4. AKzzzMK

  AKzzzMK Нов член

  Зачленет:
  15 Декември 2012
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  Сакам да прашам дали е следново дозволено
  На мое видео или на некој друг видео во коментар да напишам :

  Free 50xiPhone 5 , just reg here!

  Дали е дозволено ова ?
   
 5. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Дозволено е мислам јас, ама не можи со директен линк од CPA компанијата кај шо си зачленет, треба со скратувач на пример : tinyurl, bit.ly има многу или можи со блог како јас шо работам.:)
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Gordan2

  Gordan2 Нов член

  Зачленет:
  9 Јуни 2014
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
   
 7. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  1. Отворате youtube и одите Trending од по страната е тој бар лево ќе го најдите лесно.
  2. Наоѓате видео кое е аплаудирано сега брзо и има многу views
  3. Коментирате како на прмер
  Free iPhone 5 leaked
  /watch?v=320139ftk4
  4. Си мавате едно 30тина лајкчиња на коментарчето , да дојде на топ коментар и чекате конверзии
   
 8. kalco

  kalco Член

  Зачленет:
  28 Август 2013
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  19
  Професија:
  Experienced Web Developer
  ДА прашам и ја нешто почетнички во ова маркетингов.
  Најдов начин да добијам таргетирани посети на јутуб видео. Е сеа прашањето ми е што треба да содржи видеото преку кое ќе го правам маркетингот? Да биде било какво смешно видео или сепак треба да содржи нешто според таргетот на оферот?

  Благодарам и извинете ако е безврска прашањево ви кажав нубчина сум во ова. :)

  P.S и дали е подобро да го уплоадирам видеото од мојот акаунт кој го користам и како гугл+ и како се или да праам друг само за тоа?
   
 9. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  Поубаво би ти било на нов јузер да го ставиш видеото, и видеото мора да ти биде во согласност со оферот. Се зависи од тоа што ќе промовираш, на пример ако даваш бесплатен ајфон, поубаво би ти било на твојот јузер демек како нешто даваш од што многу имаш и од тебе едно видео или од фивер и готова работа ;) Со среќа и да частиш коа ке напраиш многу пари :ziveli:
   
  На kalco му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kalco

  kalco Член

  Зачленет:
  28 Август 2013
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  19
  Професија:
  Experienced Web Developer
  Фала кико,
  А во дискрипшн да стои Affiliate Link до оферот или до моја лендинг страна? Или да го убацам линкот и у видеото?
   
 11. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Најдобро ти е до лендинг страна, само гледај да ти е убедлива да сакаат да продолжат кон понудата.
   
  На kalco му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: