Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Купување на фејзбук страници.

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од FilipD, 27 Јули 2013.

 1. Infamous

  Infamous Член

  Зачленет:
  8 Јули 2013
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  31
  Продавам Fiverr профил со 1500+ total positive reviews.

  Профилот моментално има само 2 гига. Метод на работа е Outsourcing - препродажба на сервиси.
  Сервисите коштаат $1 така да од една порачка заработка ви е $3.

  Првиот гиг има 500+ Positive Reviews, 3 negative.
  Вториот гиг има 250+ Positive Reviews, 3 negative.

  Профилот е од 2012. Има заработено тотал $15,000 и повеќе од 3000 completed orders.
  Заинтересирани Inbox. Минимум цена: $700
   
 2. vlatkom

  vlatkom Нов член

  Зачленет:
  4 Април 2014
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  2
  SE PRODAVA FB strana so 10.000 mak fanovi.
  zainteresirani PP
   
 3. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  И зошто го продаваш ако тој уште ти прави пари?
   
 4. Infamous

  Infamous Член

  Зачленет:
  8 Јули 2013
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  31
  Ти ако си ја продаваш колата, ќе те праша ли некој зошто ја продаваш ако уште те вози? Не.

  Како и да е имам друг бизнис и немам време да се замарам да прекупувам и сл.
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 5. rolerpro

  rolerpro Нов член

  Зачленет:
  6 Септември 2016
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Купувам било каква ФБ страна со американски лајкови
   
 6. vlatkom

  vlatkom Нов член

  Зачленет:
  4 Април 2014
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  2
  Se prodava fb strana so 24.000 fanovi.
  fanovite se od bugarija, rusija i brazil. poveke info pp
   
 7. makedonceto1

  makedonceto1 Нов член

  Зачленет:
  11 Ноември 2016
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  dali seuste ja kupuvas ?
   
 8. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Дали има некој што нуди фан страни со мал број (до 5.000 лајкови) на лајкови и истите да се постари? Секоја понуда пишете ми во ПП.
   
  На Infamous му/ѝ се допаѓа ова.
 9. bagata

  bagata Нов член

  Зачленет:
  16 Јануари 2012
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  5
  https://www.facebook.com/Вицови-за-легнување-од-смеа-129385130417939/?fref=ts
  https://www.facebook.com/Zemjodelie.info/?ref=bookmarks

  Ги продавам следниве две страници на фб. Вкупна цена за двете 35$ skrill[
  --- Надополнето, 14 Декември 2016, Дата на објавување: 14 Ноември 2016 ---
  Bump 1200 денари за двете ако има некој заинтересиран нека ме бара на ПП
   
 10. panov_acko

  panov_acko Нов член

  Зачленет:
  12 Јули 2015
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  Се продаваат македонски фејсбук фан страници од 5000 до 10 000 фанови цена од 2500 до 5000 денари
   
 11. asus

  asus Член

  Зачленет:
  22 Октомври 2013
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Колеги ако има некој да продава било каква ФБ фан страна со USA,UK,Canada-likes нека ми пише.
   
 12. Emily88

  Emily88 Нов член

  Зачленет:
  7 Февруари 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Уште ли ја продаваш фан страницата?
   
 13. Jovanosky

  Jovanosky Нов член

  Зачленет:
  24 Февруари 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Барам да купам фан страница доколку некој продава контактирајте ме!
   
 14. Stavb

  Stavb Нов член

  Зачленет:
  2 Ноември 2018
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Купувам фејсбук страници исклучиво со македонски лајкови, понудете ако имате, можно е и инстаграм профил со над 10000 следачи
   
 15. Skopje_123

  Skopje_123 Нов член

  Зачленет:
  30 Јануари 2020
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Доколку некој во 2020та е заинтересиран, се продава фб страна со 25.000 фоловерс, мнозинство уса, канада и в.британија.
   
 16. Stavb

  Stavb Нов член

  Зачленет:
  2 Ноември 2018
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Здраво дечки, се продава фејсбук страна со 11700 лајкови, 99% се македонски. Страницата е стара 1 година и е користена за веб сајт од информативно - забавен карактер. Исто така можно е покрај страната да се купи и веб сајтот кој е поврзан со nativemedia и има околу 50 евра на него. Може да се купи се заедно, може и одвоено, повеќе инфо пп.

  П.С. Да напоменам дека сите лајкови се добиени преку фб буст и за истите имам доказ колку е платено и кога.
   
 17. Maalo Nogi

  Maalo Nogi Нов член

  Зачленет:
  1 Ноември 2019
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Здраво дечки, Купувам facebook профили постари од 1 година.
   

Сподели: