Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Купување на фејзбук страници.

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од FilipD, 27 Јули 2013.

 1. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Поента зошто ја продавам ни јас не сум сигурен, можеби затоа што ричот е се помал и помал и сум разочаран од Фејсбук. Зошто не направам уште една? Не е проблем да се направи, проблем е 500к фанови да се соберат, а тешко е и да се најдат сајтови кои ќе се рекламираат кај тебе. Иако речиси сите мене ме најдоа, а не јас нив. За реалната сума немам коментар, бидејќи не сум имал трансакција досега за Фејсбук страни, но со оглед на тоа што месечно заработува 200$, реалната цена дефинитивно не е 400$.
   
 2. Infamous

  Infamous Член

  Зачленет:
  8 Јули 2013
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  31
  Ја ти ја кажав мојата понуда, штом не си заинтересиран океј. Самиот знаеш дека лажеш колку заработува. Повеќе никој нема да ти даде. Штом сакаш да тераме со балкански менталитет, ако не ја продадеш, ја ќе ти ја купам, ама за $350. $400 не ти давам. Јави се ако решиш да ја дадеш за $350.
  --- Надополнето, 9 Април 2014, Дата на објавување: 9 Април 2014 ---
  Колку е реалната цена според тебе?

  *со оглед на тоа што месечно заработува 200$, реалната цена дефинитивно не е 400$
  *со оглед на тоа што моето фичо иде 120km/h, а комшијата BMW X6ката ја вози со помала брзина, реалната вредност на моето фичо е приближна со BMW X6

  Bullshit! :rolleyes:
   
  Последно изменето: 9 Април 2014
 3. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Па самиот си го покажуваш балканскиот менталитет, нема потреба од понатамошна дискусија. Дали би ја продал фирмата “имеиме“ која месечно заработува 500 евра, за 1000? Инаку денеска ми стигна нова уплата, па во просек излегува и нешто повеќе од 200 долари. Како што реков претходно, доколку некој е вистински заинтересиран за купување а не да ми го изиграва оној Мирко ненормалниот нека се обрати во инбокс. П.С. даваш несоодветен пример, удри балкански :)
   
 4. Infamous

  Infamous Член

  Зачленет:
  8 Јули 2013
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  31
  Другар, не ја продавај бе штом толку пари ти носи. Толку од мене. ;)
   
 5. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Па и тоа што викаш. Фала на советот балканче мое ;)
   
 6. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Постави Инсајтс и ќе ти кажам колку би платил за неа :)
   
  На stefan_v, Infamous и kiko им се допаѓа ова.
 7. tool

  tool Член

  Зачленет:
  10 Ноември 2011
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  14
  Ме интересира дали може да се продаде ФБ страна со ~500 лајкови но повеќе активност и reach? Со секој пост се зголемува reach-от, коментарите и лајковите. Лајковите се највеќе од луѓе што симнуваат ХД материјали

  [​IMG]


  Гледам и во темава страници со илјадници лајкови но нема воопшто активност. Па затоа прашувам - оваа има повеќе активност, да не изгледа смешно ова да се продава со 500 лајкови :)
   
 8. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  И за колку би ја продал? 1$? 5$? 10$?
   
 9. tool

  tool Член

  Зачленет:
  10 Ноември 2011
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  14
  Ок, со други зборови - не се продава. Тоа ме интересираше, фала на одговор :)
   
 10. mrmachovski

  mrmachovski Член

  Зачленет:
  27 Февруари 2013
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  0
  Нека ме контактира во ПП тој што има Македонски страници, било активни или неактивни!
   
 11. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Колку би вредела активна страна со 5000 македонски лајкови? Лајковите се 70% жени од 20-40 години. Цена отприлика?
   
 12. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Edno 1 000 do 2 000 denari :)
   
 13. vBorce

  vBorce VIP

  Зачленет:
  26 Декември 2012
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  Купувам фан страни претежно УСА фанови , минимум 10к лајкови. Понуди ПП
   
  На Infamous му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Infamous

  Infamous Член

  Зачленет:
  8 Јули 2013
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  31
 15. vBorce

  vBorce VIP

  Зачленет:
  26 Декември 2012
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  Сите мртви страни -_-
   
 16. BrozAll

  BrozAll Нов член

  Зачленет:
  2 Декември 2012
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  2
  Купувам ФБ фан страни со мнозинство македонски фанови. Ве молам понуди по ПП.
   
 17. Goce M.

  Goce M. Нов член

  Зачленет:
  31 Мај 2016
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво на сите,јас сум нов член на форумов.
  Имам неколку страници на тема фудбал со странски фанови а сите страници заедно имаат 900 000 фанови.
  Не ми се за продавање,меѓутоа барам некого со кого заеднички би ги работеле и би ја искористиле можноста за заработка.
   
 18. vlatkom

  vlatkom Нов член

  Зачленет:
  4 Април 2014
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  2
  Se prodava strana so 5000 lajkovi i so 950 lajkovi, stranite se makedonski.
   
 19. Infamous

  Infamous Член

  Зачленет:
  8 Јули 2013
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  31
  Купувам Фан Страни со повеќе од 5000 фанови, пратете во инбокс фан страна и цена... плаќам со Пејпал
   
 20. vlatkom

  vlatkom Нов член

  Зачленет:
  4 Април 2014
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  2
  Se prodava fb strana so 5800 fanovi, koj so ke ja kupi ke dobie gratis strana so 500 fanovi.
  :D
  --- Надополнето, 2 Септември 2016, Дата на објавување: 28 Август 2016 ---
  https://www.facebook.com/legal/terms/?ref=u2u :eek:
   

Сподели: