Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Купување на фејзбук страници.

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од FilipD, 27 Јули 2013.

 1. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Продавам адулт страници... од 10К до 50К ликес. Реални фанови 90% од УСА.. заентересирани пп.. :)
   
 2. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  зошто би продавал толкава страна со толку реални фанови и тоа 90% од УСА? тоа е како да продаваш златен рудник?
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  И 1 000 000 да се веќе не вредат :) Имам тестирано на 10 страни со по 200-300 000 фанови на 1 пост се јавуваат најмногу 2000-3000 people reached this post. Ова веќе на ништо не личи. Ептен ја отераа Фејсбук работава...
   
 4. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Се за пари брат, ако платиш ќе имаш повеќе прегледи (или ако си официјална страна на некој бренд), во друг случаш еден голем .!.
   
 5. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  И брендовите не се појавуваат веќе ако не си платат :) Кај се парите, таму ќе ти гледаат очите ;)
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 6. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Ти кажа ilishev... многу ја заебаа фб работава. Секој ден се помал пост рич... :'(
   
 7. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Има и за тоа лек.
  Инаку проблемот е со reach-от. Моментално е околу 2%, во Октомври например бил 16%. Ќе паќа уште додека не дојде до блузу 0. Инаку ова беше очекувано(и најавено од нивна страна пред неколку месеци). ФБ викаат "не сме ние добротворна организација, ние сме бизнис". А всушност они се монопол пошто ги навлекоа бизнисите и сега ги уценуваат. Ќе го добијат и тоа што претходно го имале ама разликата сега е што треба да платат.
  Suck-enberg мора од некаде да си ги врати парите кои ги даде за Instagram, WhatsApp, Oculus Rift итн(~20 миљарди). Сега сака да си ги врати. :mad:
   
 8. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Не го прочитав лекот...
   
  На asus му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Се убаво што го ова е бизнис но дали знаат дека нивниот бизнис зависи од сите нас? Или никогаш не се размислувале на таа тема :)
   
 10. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Да работевме сите у 2010 година... Сите ќе бевме ко бокица сега..
  Светот оди напред ќе се мачиме сега со 1% пост рич... а и да платиш за буст жими мајка луѓе ќе ти донесе. :(
   
 11. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Аман бе отепавте ме со овај Bokica. Наместо да се дивите на самите себеси, се дивате на трудот на другите. Има 12491305812 начини како да правите пари како него па зошто не и повеќе од него. Само ќе треба време и вложен труд. Не трошејте го времето дивејќи се на другите, туку седнете и запотејте си го газот ако сакате да живеете од ИМ.
   
  На Goranski и stefan_v им се допаѓа ова.
 12. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Па само кажав дека он тоа време многу добро го искористи фб...
   
 13. ivantrajcev

  ivantrajcev Нов член

  Зачленет:
  27 Октомври 2013
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
  Продавам Активна Фан страна Адулт со 50к Реални фанови и пост реач од 3,5-5,5к со 80% УСА . Инбох за повеке инфо
   
 14. Драге

  Драге Нов член

  Зачленет:
  6 Април 2014
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Здраво , јас сум нов член.
  Имам неколку страни за продавање со 48.000,33.000,32.000 лајкови колку би се движеле цените на тие страни ? сите се македонски 80% од лајкови се македонски . Страните се активни
  Поздрав.
   
 15. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Има некој идеја каде можам да продадам Фејсбук страна со 500к? Странски фанови...
   
 16. ivantrajcev

  ivantrajcev Нов член

  Зачленет:
  27 Октомври 2013
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
  Dragce makednskite lajkovi iskreno se 0 za zarabotka , ti trebaat US fanovi ako nekoj saka afilliate marketing da pravi. Taka da ne veruvam da im zemes mnogu pari od niv ama sepak vidi probaj. pozz :)
   
 17. Infamous

  Infamous Член

  Зачленет:
  8 Јули 2013
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  31
  400$ јас би ти ја купил ако ти се свиѓа мојата понуда.
   
 18. vlatkom

  vlatkom Нов член

  Зачленет:
  4 Април 2014
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  2
  страната има над 7000 лајкови :D
  Држава
  Your Fans
  Македонија
  5.132
  Германија
  307
  Србија
  179
  Полска
  118
  Босна и Херцеговина
  109
  Унгарија
  95
  Шведска
  87
  Хрватска
  85
  Шпанија
  74
  Соединети Американски Држави
  67
   
 19. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Брат месечно по 200 долари вадам со продавање на постови (реклами) на сајтови за продажба на облека. Можам да ти покажам и мејлови и трансакции ако си сериозно заинтересиран но со добра понуда.
   
 20. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Тогаш не гледам поента зашто да ја продаваш? Зашто не направиш уште една таква и ќе имаш 400$ (пример). Која според тебе е реална сума за твојата фан страна?
   

Сподели: