Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Купување на фејзбук страници.

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од FilipD, 27 Јули 2013.

 1. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  USA? Која ти е почетната цена?
   
 2. Artweb

  Artweb Член

  Зачленет:
  12 Февруари 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  18
  Zavisi, daj link da ja vidam u privatna poraka, ke se dogovorime.
   
 3. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Сигурно над 400-500 евра, доколку 100% вистиснки фб акаунти ...
   
 4. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
 5. freetime

  freetime Активен член

  Зачленет:
  11 Март 2013
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  43
  Не многу, 3.500 евра :D
   
 6. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Whaaat :eek: Дај да ја продадеме на некој ... мене 2200 тебе остатокот :D
   
 7. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Мирко толку ги продавал ваквите за коли, на некоја американка и ја шитнал за 2800 евра, имаше и видео кога се фали. :p
  Иначе ти можеш и повеќе ако постовите се на англиски итн... :D
   
 8. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Добар "МАНГА" е овај :)
  слика
   
  На dreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 9. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Пиши му: "Па за да ја продадеш 5000 евра?
  Ако сакаш 5к во кеш ќе ти ја шитнам, и тоа со попуст нека ти е."
  Иначе има коментирано дека балканциве немаат појма колку им вредат страните, така да заеби го на тоа, речи му ќе ти дадам јас 300 евра ако на мене ми најдеш за 5000 на некој да му ја продадеме. :)
  --- Надополнето, 21 Септември 2013, Дата на објавување: 21 Септември 2013 ---
  Аааа и ова го најдов пушти му го(да знае дека неможе да те зафркне):
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  А има некоја страна каде се понудуват страните или? Ај кој знае нека ми пише пп :)
   
 11. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Imas ponagore vo temava link od edna grupa na facebook... Mozesh da probash tamu.
  -Se izvinuvam za latinicata...
   
 12. Artweb

  Artweb Член

  Зачленет:
  12 Февруари 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  18
  На Мирко и не му е баш за верување :D
   
 13. bagata

  bagata Нов член

  Зачленет:
  16 Јануари 2012
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  5
  колку пари би се продал профил на фејсбук со 4000-5000 пријатели :?
   
 14. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  цената на една страна зависи од тоа дали ти се пријателите блиски или не, дали ти се добри и чесни, или ти се потсмеваат цело време и се дволични. лоол :):gangnam:
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Artweb

  Artweb Член

  Зачленет:
  12 Февруари 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  18
  Зависи, ако најдеш некој "пациент" можеш и за 10 000 ден да му го продадеш. Би можел да се продаде за околу 3000 ден, плус+минус.
   
 16. buli

  buli Член

  Зачленет:
  31 Јануари 2013
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  13
  Јас сум можам да ти платам 400 евра, ако сеуште ја немаш продадено. Само пушти ми линк да видам за што фанстрана поконкретно станува збор
   
 17. Zeratul

  Zeratul Член

  Зачленет:
  15 Март 2012
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  16
  Професија:
  Интернет Маркетинг и СЕО
  јас сум заинтересиран за страната... Пиши ми ПП
  --- Надополнето, 12 Ноември 2013, Дата на објавување: 12 Ноември 2013 ---
  евро од 1000 членови - значи со 50.000 50 евра... 100.000 - 100 евра
   
 18. mrmachovski

  mrmachovski Член

  Зачленет:
  27 Февруари 2013
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  0
  Имам огромна бројка на страници, со просечно 15000 лајкови, сите македонски. Вкупната бројка на сите страници заедно изнесува околу 600 000 фанови, сите македонци.
  Ако си заинтересиран за купување на некоја страница или пак ако евентуално имаш некоја подобра идеја, контактирај ме по ПП
   
 19. vlatkom

  vlatkom Нов член

  Зачленет:
  4 Април 2014
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  2
  се продава страна со 7000 фанови,страна со 3500 фанови,страна со 500 фанови,страна со 400 фанови
  заинтересирани пп
   
 20. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Видеото на Мирко фејк :) во точно 5:00 таа се вика Мариа а тој и пиши Елена и таа не реагира чудно ;)
   

Сподели: