Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Купување на фејзбук страници.

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од FilipD, 27 Јули 2013.

 1. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Како што гласи насловот дали некој знае од кај можам да купам фб страници ?
  Меѓу тоа страниците да се реални.. не ботувани.
   
 2. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28

  Малку подетално да објаснеше какви страници бараш, со колку фанови, од која држава да бидат?
   
 3. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Епа добро сигурно ако некој знае од каде може да се купат ќе има да се одбере таму...
  Иначе нема врска каква е страницата со едно 10к доста ми е меѓу тоа да се од УС...
   
 4. Artweb

  Artweb Член

  Зачленет:
  12 Февруари 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  18
  A некој да не продава фајебук профили со пријатели од македонија??
   
 5. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Со колку пријатели ?
   
 6. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар

  Со над 4000 5000 колку е максимум не знам мене ми треба има некој ?
   
 7. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  5000 е максимум
   
 8. bagata

  bagata Нов член

  Зачленет:
  16 Јануари 2012
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  5
 9. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
 10. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  ја не би дал ни денар дека се српски :)
   
 11. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Дај страна со македонски фанови и ќе се договориме :)
   
 12. bagata

  bagata Нов член

  Зачленет:
  16 Јануари 2012
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  5
  еве ти мојата ти е со мк фанови :Д
   
 13. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Тоа е добро, но ми треба по прикладен наслов т.е сериозен :) Пошто ќе се објавуваат такви информации
   
 14. Artweb

  Artweb Член

  Зачленет:
  12 Февруари 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  18
  Па што повеќе да има, пример две со по 5000 или повеќе профили со вкупен збир на пријатели 10 000. Ако е прикладна цената колку и да се нема да се на одмет.
   
 15. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  И јас би купил некоја странска со 5000 фанови страна, само активна да е :)
   
 16. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Многу е тешко.
   
 17. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Купувам фан пејџови, битно ми е да има активни колку толку јузери. Името на самата страна не ми е толку важно дајте ми понуди во приватна порака
   
 18. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Најдов една група на фејзбук...
  https://www.facebook.com/groups/Zaid.Waseem/Секој ден има ново страни што нудат.
  Се двоумам се уште дали да купам, скоро сите продавачи првен бараат да им се плати.. па можно е и да те заебат.
   
 19. Artweb

  Artweb Член

  Зачленет:
  12 Февруари 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  18
  Барам да купам фб профил или фан пејџ со фанови/пријатели од македонија.
  Понуди во ПП.
   
 20. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Продавам фан страна со 320 000 фанови. Просечно 2700 лајкови на пост, 250 Споделувања.
  (Колку би можел да ќарам од таа страна)?
   

Сподели: