Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Купувам веб страни

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од s.a, 13 Април 2014.

1. kiko

kiko Активен член

Зачленет:
    3 Мај 2012
    Мислења:
    278
    Допаѓања:
    106
    македонска работа- гледа да купи од македонци, па да продаде поскапо... само што не се сите исти македонци, да им покажеш неокја пара и одма си го купил...иначе доста спам, ако нашол страни убаво, и нека се затвори темата :)

2. Ilishev

Ilishev VIP

Зачленет:
    11 Јули 2013
    Мислења:
    393
    Допаѓања:
    238
    Професија:
    SEO Consultant
    Некои работи погрешно ги сваќате. Јас никогаш не се курчам а и нема зашто да се курчам. Јас само си ја ценам вложената работа додека некој не си ја цени. Инаку јас лично кога продавам страни помалку од x8 не ги продавам и искрено не ме интересира од која земја е типот/типката што ја купува страната. Така да ако си сеуште заинтересиран и сакаш да купиш страна од ниче гејминг тука сум. Поздрав!

3. stefan_v

stefan_v Ninja

Зачленет:
    26 Ноември 2011
    Мислења:
    828
    Допаѓања:
    313
    Професија:
    Programmer / Internet Marketer
    Цените за страните(а и за кој било бизнис) е од 9 месеци до 18 месеци од просечната месечна заработка.
    Значи страна која прави 100 евра месечно би се продала за 900-1800 евра. Во случајов 2700-5400 евра.
    Доколку заработката не варира најмалку 3 месеци(да речеме не се спушти под 300 евра), тогаш се рачуна дека прави по 300 евра. Зависи и како се добива трафикот, ако е од SEO за кои клучни зборови, како е направена промоцијата, колку конкуренција има, колку работа треба на страната итн.

4. vlatkom

vlatkom Нов член

Зачленет:
    4 Април 2014
    Мислења:
    31
    Допаѓања:
    2
    пиши пп за колку ги продаваш страните

5. stefan_v

stefan_v Ninja

Зачленет:
    26 Ноември 2011
    Мислења:
    828
    Допаѓања:
    313
    Професија:
    Programmer / Internet Marketer
    Лично јас не продавам страни(ниту пак реков дека продавам).

Сподели: