Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Купувам веб страни

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од s.a, 13 Април 2014.

 1. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  македонска работа- гледа да купи од македонци, па да продаде поскапо... само што не се сите исти македонци, да им покажеш неокја пара и одма си го купил...иначе доста спам, ако нашол страни убаво, и нека се затвори темата :)
   
 2. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Некои работи погрешно ги сваќате. Јас никогаш не се курчам а и нема зашто да се курчам. Јас само си ја ценам вложената работа додека некој не си ја цени. Инаку јас лично кога продавам страни помалку од x8 не ги продавам и искрено не ме интересира од која земја е типот/типката што ја купува страната. Така да ако си сеуште заинтересиран и сакаш да купиш страна од ниче гејминг тука сум. Поздрав!
   
 3. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Цените за страните(а и за кој било бизнис) е од 9 месеци до 18 месеци од просечната месечна заработка.
  Значи страна која прави 100 евра месечно би се продала за 900-1800 евра. Во случајов 2700-5400 евра.
  Доколку заработката не варира најмалку 3 месеци(да речеме не се спушти под 300 евра), тогаш се рачуна дека прави по 300 евра. Зависи и како се добива трафикот, ако е од SEO за кои клучни зборови, како е направена промоцијата, колку конкуренција има, колку работа треба на страната итн.
   
 4. vlatkom

  vlatkom Нов член

  Зачленет:
  4 Април 2014
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  2
  пиши пп за колку ги продаваш страните
   
 5. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Лично јас не продавам страни(ниту пак реков дека продавам).
   

Сподели: