Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Купувам веб страни

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од s.a, 13 Април 2014.

 1. s.a

  s.a Член

  Зачленет:
  7 Мај 2013
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  15
  Купувам веб страни, понудите пратете ги преку пп.

  Услови :
  Јазик : англиски, германски или србски.
  Посети : минимум 100 дневно
  Страната да биде најмалку 6 месеци стара.
  И да не е банирана од адсенс.
   
 2. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Колку би платил за страна што прави по 300 евра месечно?
   
 3. s.a

  s.a Член

  Зачленет:
  7 Мај 2013
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  15
  Толку колку може да заработи во следните 3 месеци.
   
 4. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  мин X 8 од тоа што го заработува месечно.
   
 5. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Супер би било ако најдеш некој што би ти продал за тие пари страна :)
  Инаку ако си заинтересиран и ако имаш 3000 Евра за инвестирање, тука сум :)
   
 6. LaFea

  LaFea Член

  Зачленет:
  3 Ноември 2013
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  37
  А зошто би ја продавал ако ти прави 300 евра месечно? :)
   
 7. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Зошто со 3000 евра би направил он уште 5 такви што за месец два и тие ќе му прават по 300.. :)
   
  На Ilishev, kiko и stefan_v им се допаѓа ова.
 8. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  да бе така е тоа, напрај страна и лапај 300 евра месечно. Нема да имаш толку време и енергија за да ги менаџираш сите.
   
  На LaFea му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Никој не дава пари без работа :)
  http://gyazo.com/11bc5faf81caae59abd7b5ecb796c94b
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 10. s.a

  s.a Член

  Зачленет:
  7 Мај 2013
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  15
  Веке имам четри добри понуди. А тебе ако ти е целта да покажеш дека имаш јака веб страна отвори нова тема.
   
 11. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  абе, а ти што не си најдеш на флипа страна?
   
 12. conArtist

  conArtist Член

  Зачленет:
  1 Февруари 2014
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  37
  Најпаметно.
   
 13. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Сликата ја поставив само да кажам дека од 1 продадена страна направив 5 :) И не ми е ич до к*рчење :) Сакав само да ти кажам дека луѓето плаќаат најмалку 10 пати * месечните заработувања :) За тоа доказ ти е и Flippa. Провери баш како се движат цените на страните што заработуваат по 300-500-1000$ :)
   
  На Goranski му/ѝ се допаѓа ова.
 14. s.a

  s.a Член

  Зачленет:
  7 Мај 2013
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  15
  Од таму имам купено две страни, а што ти пречи тебе и тука да барам страна за купување ? дали тоа е против правилата на овој форум ?
   
 15. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  па не е правило, ама да бараш да купиш страна Х3 од тоа што го заработува месечно. мислам дека е понижување за сите кои продаваат. На флипа тешко дека некој ке ти продаде страна за таа цена.
   
 16. conArtist

  conArtist Член

  Зачленет:
  1 Февруари 2014
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  37
  Веројатно сака од тука да ја купи x3, а да ја продаде на Флипа x10. Како и да е, вреди да се проба, зошто да не.
   
  На Аце и kiko им се допаѓа ова.
 17. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  што треба да значи линков? Дека од парите што ја продаде страната, сега имаш 5 страни што прават по 300 евра месечно?
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 18. s.a

  s.a Член

  Зачленет:
  7 Мај 2013
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  15
  Па не барав ја да купам страна Х3 од тоа што заработува месечно, човекот ме праша колку би дал јас за таква страна и јас поштено и искрено му одговорив.
  Ама сте безобразни..таман балкански менталитет

  ај чао не пишувам више
   
  На dorco му/ѝ се допаѓа ова.
 19. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  де бе па ти одма паѓаш на провокација. Остај ги нека си се курчат.
   
 20. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  па поштено ли е за 300eur да понудиш Х3 ??? Во македонија луѓе плаќаат по 5000eur да се запослат за толкава плата....
   

Сподели: