Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Купувам веб страни со приходи

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Kafka, 19 Мај 2014.

 1. Kafka

  Kafka Активен член

  Зачленет:
  20 Ноември 2011
  Мислења:
  122
  Допаѓања:
  44
  Купувам веб страни со постоечки приходи.
  Условите се следни:
  1. Приходи минимум 90 дена односно три месеци.
  2. Плаќам 6х-12х од месечниот просекот на приходи од 3 месеци.
  3. Нишот не битен но претпочитам да биде меинстрим
  4. Адсенс, амазон или некоја афф програма за да можам да го променам кодот.
  Во зависност од тоа дали максимумот е искористен за промоција таква ќе биде и мојата понуда. Знам дека е тешко да се изгради сајт кој генерира приход но ситацијата сакам да биде вин-вин.
  На сите што ќе испратат понуди по пп ќе им одговорам во соодветно време.
  Сакам да ми се испрати домаинот, просек за 3 месеци и барана цена.
  ако имате таргетирни зборови ок ако не јас ќе си направам конкретна анализа.
  Начини на плаќање: кеш, жиро сметка(за правни лица), Биткоини, пајонер, скрилл, вестерн унион итн.
   
  На stefan_v и FilipD им се допаѓа ова.
 2. Kafka

  Kafka Активен член

  Зачленет:
  20 Ноември 2011
  Мислења:
  122
  Допаѓања:
  44
  Официјално никој не ме контактираше преку пп. Дали нема стварно никој сајтови за продажба или пак нешо друго е во прашање.
  Еве шанса да не продавате на флипа туку тука да направите кеш.
  --- Надополнето, 23 Мај 2014, Дата на објавување: 21 Мај 2014 ---
  До администраторите.
  Ве молам затвореете ја темава. Се избламирав мислејки дека има шанси да се направи добар дил со некој што се мачи на флипа да продава готови веб страни. Се изненадив од моментот дека во друг треад имаше добри понуди а сега кога треба да испадне на површина интересна работа никој не нуди.
  ДА не продолжам да се бламирам мислејки дека има бизнис од овој тип ве молам да се избрише овој треад и да се заборави оваа моја непордуктива идеја за соработка. Ќе се тресеме на флипа подобро е отколку да направиме нешто заедничко тука и плус никој да не биде оштететен.
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  абе другар, ја имам страни за флипирање ама не се за тебе. Вештачки ги билдам со заработка и ги продавам, Стварно не би сакал да заебам некој Македонец....
   
 4. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  И јас сум ист :D
   
 5. Kafka

  Kafka Активен член

  Зачленет:
  20 Ноември 2011
  Мислења:
  122
  Допаѓања:
  44
  Добро ајде да ја пренасочам темава.
  Од каде да најдам да купам сајтови што го исполнуваат мојот критериум а не се многу напумпани и се реални. Уствари дали постои такво нешто според вас.
  Имам купувано и од флиппа и од приватни и до сега сум повеке незадоволен отколку задоволен. Тоа што можам јас да го направам не може никој да ми го продаде.
   
 6. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  барај на флипа страна со рангиран киворд во топ 3 позиции... Провери да не е утепан со линкови, и да има солиден комерцијален потенцијал.
   

Сподели: