Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Креирање св акаунт 2018?

Дискусија во форумот 'Clickbank' започната од tockazapirka, 15 Февруари 2018.

Tags:
 1. tockazapirka

  tockazapirka Нов член

  Зачленет:
  15 Февруари 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво. Нов сум на форумов. Почнав да промовирам за една компанија, и гледам плаќаат преку Клик Банк. Меѓутоа неможам да креирам акаунт. Ми ја дава поракава:
  Thank you for your interest in ClickBank!
  Unfortunately, we cannot offer you an account at this time. Regrettably, we are unable to make any exceptions.
  Некој решение да не има (легално, со вистински податоци)?
   
 2. Conan

  Conan Член

  Зачленет:
  30 Јануари 2013
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  36
  Сакаш да бидеш affiliate, продавач или двете?
   
 3. tockazapirka

  tockazapirka Нов член

  Зачленет:
  15 Февруари 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво Conan. Сакам да бидам affiliate.
   
 4. Conan

  Conan Член

  Зачленет:
  30 Јануари 2013
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  36
  1. Привремено стопирање за нови афилиејт членови
  Можеби во моментов не зачленуваат нови членови.
  Тоа може да е глобално, или само за лица од одредени земји (на пр. Македонија, итн).

  2. Login со сопствен e-mail address
  Ако имаш свој домен и имејл адреса од истиот (на пр. [email protected] . com) - обиди се со него.
  Некогаш не дозволуваат нови членови кои имаат имејл адреси од бесплатни сервиси (Gmail, Yahoo...), т.е. повеќе шанси за зачленување имаат оние со адреси од свој домен.

  3. Контакт со КликБенк
  Пред да одиш со некој од горните чекори, контактирај ги КликБенк (по e-mail, контакт формулар, live chat, социјални мрежи...).
  Накратко, изнеси им го проблемот, и побарај зачленување.
   

Сподели: