Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Креирање сајт на wix

Дискусија во форумот 'Веб страни' започната од teodor, 22 Ноември 2014.

 1. teodor

  teodor Нов член

  Зачленет:
  20 Ноември 2014
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  8
  Дали доколку имам направено вебсајт на вих и ставам гоогле адсенсе на вебстраницата ќе ми зима процент од заработката и дали е ограничена заработката ?

  Еве тука пишува нешто за гоогле адвордс и фејсбук адс што е воа ?

  Untitleds
   
 2. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Најдобронамерен совет, ако незнаеш ова да го „протумачиш“ и да го разбереш тогаш можеби треба да се обидеш со нешто друго да работиш.
  Инаку, ти кажува дека добиваш 2 ваучери во вредност од 125 долари, односно 75 долари за Адсенс (кога ќе потрошиш 25 долари на реклами, ќе добиеш уште 75 да продолжиш да се рекламираш) и 50 долари за реклами на Фејсбук.
   

Сподели: