Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Креирање на скрипти и ботови, потребен е доброволец!

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Аце, 15 Февруари 2013.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Мислам дека ни недостасува член кој би креирал ботови/скрипти за разни намени.
  Се што треба е само да автоматизирате некаков процес (пример: лајкови на YLH). Целта ми е да најдам некој доброволец кој се разбира како работи iMacro и има мало познавање околу програмирање.

  Скриптите ќе се прават на еден полесен начин, па така да од прилика за едно 2-3 часа ќе се запознаете со алатката која ќе ви помогне околу креирањето на скриптата.

  Заинтересираниот доброволец ќе добие виде и краток водич како работи алатката.

  Ако случајно биде успешно ќе се отвори тема на форумов за custom скрипти па има можност и да се спечали од тоа, тој што ќе го работи ова може да си наплати доколку некој член побара бот за одредена работа.

  Ова е само тема во офтопик, заинтересирани нека ми пишат ПП.
  Ајде да ве видам покажете што умеете!
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: