Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Колку заработувате од Адсенс?

Дискусија во форумот 'PPC' започната од RicoSoto, 23 Април 2013.

 1. Brapor

  Brapor Нов член

  Зачленет:
  25 Февруари 2013
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
  Може да ми кажете некои други страни слични на Google Adsense. Зошто имам убаво среден блог, со добра посетеност, а не ми го прифаќаат, па барам некоја алтернатива.
   
 2. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  па земи плати 3 артикли и еден домејн и неka те примат. Adsense е најдобро платена мрежа, иначе овие се најдобри после Adsense:

  Chitika
  Media.net
  Kontera
  Clicksor
   
  На Brapor му/ѝ се допаѓа ова.
 3. TheHarrabed

  TheHarrabed Нов член

  Зачленет:
  30 Март 2013
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  5
  Од еден другар компјутер кликнав по 2-3 пати на рекламата, но не покажува никаков репорт. Што може да е проблем?
  И може ли да ме банират ете пример ако кликне некој другар ?
   
 4. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  па нормално деkа ке те банираат, non qualified clicks
   
 5. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Да прашам нешто, пред година-две имав Адсенсе акаунт на мое име, и тогаш знам дека ми го банираа и напраив уше еден и тој ми летна ама и ја праев далавери. Дете без мозок :wtf:
  Сега има ли шанси да може да ме примат ако повторно се регистрирам, секако дека ќе приложам добар сајт, со купен домен и се тоа ?
  Нормално дека нема да ги праам тие далавери у глупости шо ги праев тогаш, мада вториот пат кога ме банираа немаше ништо неправилно.
  Секако сајтот ќе ми биде на англиски и се тоа ?
  И ќе има ли проблем ако ставам на иста адреса, па може и на татково име да се регистрирам.
   
 6. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  пробај, ништо не те кошта, не верувам дека некој бил во твоја ситуација.
   
 7. TheHarrabed

  TheHarrabed Нов член

  Зачленет:
  30 Март 2013
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  5
  Планирам да си ја повзам сметката од adsense со youtube adsense. Е сеа пример ако случано бидам остранет на Youtube Adsense тогаш ќе бидам ли остранет и од Adsense?

  И кој се правилата за Youtube Adsense?
  Што да ставам на јутуб со реклами а што не?
   
 8. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  да те банираат нема, доколку видеото не е ок, само ке ти го отстранат видеото и тоа, Гледај да неставаш пиратски работи, се што е твоја сопственост слободно ставај го.
   
  На TheHarrabed му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TheHarrabed

  TheHarrabed Нов член

  Зачленет:
  30 Март 2013
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  5
  Благодарам на брзиот одговор.

  Поздрав.
   
 10. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Ај погледнете го зголемувањето на "page views" и кликовите ... некако ме загрижува тоа нагло зголемување али сепак не е до мене страната како што избива на место погоре се зголемуваат и посетите и кликовите... во минатите коментари прочитав дека може да банираат поради наглото зголемување на кликови или посети, па да ве прашам дали е ова дали има некое чаре?
  И да напоменам сите кликови и посети се легални :)
  [​IMG]1
   
 11. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Колку ти е севкупната заработувачка од овие посети и кликови ?
   
 12. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652

  Ако посетите ти се легитимни, тогаш нема што да се секираш нема за што да те банираат. уживај...
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Па зависи од 1-11 имам заработено некој си 30-35 Евра а од 12 па се до денес имам околу 200 и кусур евра ... Некаде правам по 10 на ден некаде по 15 а имам достигнато и 2-3 дена и по 20+. Сето тоа е од 1 страна работена на крајот на Мај и почетокот на Јуни, а резултатите се покажаа во јули.
  Сега здравје и со повеќе работа до повеќе пари, иако сум задоволен и со тоа, али ќе пробам уште за 1-2 страни да се рангирам за првите 3 места.
  @Goranski Благодарам мн за утешните зборови ... искрено бев малку повеќе уплашен од тоа :)
  Поздрав!
   
 14. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  нема што да се плашиш кога си ранкиран, тогаш само уживаш во Free Money :gangnam:
   
 15. darky

  darky Активен член

  Зачленет:
  26 Февруари 2012
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  74
  Да не отварам нова тема... пред 2 месеци почнав да се бавам по малку со адсенс, имам една мала сума од 200 и кусур евра за земање меѓутоа бакарските детали ги вметнав на 1ви јуни. Кога исплаќа адсенс и дали има шанси да ги пуштат при следна исплата?
   
 16. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  ќе те исплатат од 20-27 :)
   
  На darky му/ѝ се допаѓа ова.
 17. darky

  darky Активен член

  Зачленет:
  26 Февруари 2012
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  74
  Отидов денес до Унибанка да ги земам парите од адсенс, 25евра провизија:wtf: дали е исто со сите банки?
   
 18. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Мене во комерцијална не ми земат провизија за wire transfer :)
   
  На darky му/ѝ се допаѓа ова.
 19. AcikA

  AcikA Член

  Зачленет:
  11 Јануари 2014
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
 20. conArtist

  conArtist Член

  Зачленет:
  1 Февруари 2014
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  37
  Лошоо. Содржината 100% плагијат со лошо форматиран текст, без Sitemap, Terms & Conditions, Privacy Policy, нефункционални линкови...
  А "Полицијата за Приватност" ти е врв:
  [​IMG]
   
  На stefan_v, igor.89, Ilishev и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели: