Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

колку вреди, и колку би вредел во иднина ajdenaodmor.com ?

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Seophisticated, 27 Август 2012.

 1. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  Според ваше мислење, моментално колку вреди ajdenaodmor.com и колку би вредел во иднина. Доменот е скоро купен и нели делумно популарен поради активноста на ajdenaodmor.mk

  Pozz
   
 2. viksamkd

  viksamkd Истакнат член

  Зачленет:
  6 Ноември 2011
  Мислења:
  131
  Допаѓања:
  40
  Готови домеини обично се продаваат по окулу 10 пати повеќе од просечната заработувачка од последните неколку месеци.Зависи од тоа колку актуелна ќе ти биде страната,колку месечно посети ќе имаш и колку порфит преку реклами и др. ќе оствариш.Домени може да се продаваат од 10 до 10 000 долари.Ако мислиш за одма препродажба,искрено не би знаел да ти кажам бидејќи некако со нашиов пазар нема нормална цена...
   
 3. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  Па мислев врз основа на популарноста на ajdenaodmor.mk колку би им вредел нив овој домен ? Пошто нема смисла да правам сајт врз овој домен додека ajdenaodmor.mk гради свое име, бренд и остало.
   
 4. Milton

  Milton Истакнат член

  Зачленет:
  17 Ноември 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  133
  ако го имаш веќе купено домејнот.. почекај до следната година ова време.
  ако им тргне работата, ќе сакаат да го купат, без разлика :)
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: