Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

која социјална мрежа ја користите?

Дискусија во форумот 'Социјални Мрежи' започната од Аце, 2 Ноември 2011.

?

која социјална мрежа ја користите?

 1. Facebook

  26 глас(а)
  81.3%
 2. Twitter

  5 глас(а)
  15.6%
 3. Google+

  1 глас(а)
  3.1%
 4. Друга (ќе наведам)

  0 глас(а)
  0.0%
 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,995
  Допаѓања:
  834
  која од социјалните мрежи највеќе ја користите и зошто? јас повеќе преферирам твитер наместо фејсбук иако имам фејсбук профил најактивен сум на мојот твитер профил.
   
 2. vlatko

  vlatko Нов член

  Зачленет:
  2 Ноември 2011
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  Ниту еден мој другар нема twitter затоа користам најмногу facebook :) а ина4е на twitter поретко
   
 3. томче

  томче дизајнерче

  Зачленет:
  8 Септември 2011
  Мислења:
  391
  Допаѓања:
  22
  Професија:
  ништо
  би рекол твитер.
  споделување на новости, искуства,... е најлесно и најбрзо преку твитер

  додека на фејсбук сум исто активен, но сепак е [email protected]
  претежно фејсбук е преплавен со лица кои играат премногу игрички, кликаат лајк на се живо.
   
 4. Divis

  Divis Нов член

  Зачленет:
  3 Ноември 2011
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  сега за сега најмногу гугл + и твитер!
   
 5. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,995
  Допаѓања:
  834
  Се надевам ме имаш во твоите кругови :p. Иначе неодамна стартува и Diaspora еве неколку постари слики од алфа верзијата 1, 2, 3. Сепак оваа мрежа е многу млада па има време за да се збори, иначе дизајнот изгледа многу сличен на гугл+
   
 6. Geekoid

  Geekoid Нов член

  Зачленет:
  7 Ноември 2011
  Мислења:
  55
  Допаѓања:
  2
  G+ некогаш, twitter и фејсбук 24/7.Исто така прво влегував и на heello.
   
 7. xXx

  xXx Нов член

  Зачленет:
  9 Ноември 2011
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  0
  G+ , Twitter но највеке време поминувам на Facebook.
   
 8. StalkeR

  StalkeR Нов член

  Зачленет:
  9 Ноември 2011
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  0
  Преферирам Твитер. Иако имам и Фејсбук и Г+ кој исто како да го немам. :)
   
 9. martin

  martin Нов член

  Зачленет:
  11 Ноември 2011
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  Фејсбук повеќе го користам имам и г+ и твитер :)
   
 10. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Фејсбук повише... на твитер незнам што да пишувам :D
   
 11. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28
  Фејсбук највеќе, твитер некако не ми се допаѓа, а за Гугл + ме мрзи да се префрлам од еден на друг Гугл акаунт и зошто на Јутуб ми е стариов мејл (под 18), а од Јутуб не се одлогирувам никогаш и тоа е страница на која трошам најголем дел од времето ;)
   
 12. Justi

  Justi Нов член

  Зачленет:
  22 Февруари 2012
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  Во последно време доста време од денот го минувам на Фејсбукот истотака имам направено профили на Г+ и твитер ама не ги користам :\
   
 13. ivan

  ivan Нов член

  Зачленет:
  2 Март 2013
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  0
  Само фејсбук. Ниедна од другите не сум ги користел.
   
 14. Jovica

  Jovica Нов член

  Зачленет:
  14 Септември 2012
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  3
 15. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Фејзбук како личен профил за контактирање со моите пријатели и секојдневна употреба
  Твитер како профил за маркетинг
  Пинтерас како профил за промоција
   
 16. buli

  buli Член

  Зачленет:
  31 Јануари 2013
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  13
  Нема кај ме нема :) иако овдека гласав за Твитер поради тоа што ми е најомилена мрежа
   
 17. michael

  michael Нов член

  Зачленет:
  13 Март 2014
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Фејсбук, како секојдневна играчка... а неодамна дознав за www.solaborate.com. Си направив профил и ми се допаѓа концептот. Мислам дека е потребно нешто вакво кај нас... позз :)
   
 18. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  356
  Допаѓања:
  117
  де бе толку ли немате начин да си ја промовирате социјалната мрежа па по форуми и приватни пораки на линкедин најдовте да спамирате
   

Сподели: