Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Кој спорт го тренирате или сте го тренирале :)

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од dreamer, 20 Јули 2012.

 1. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Тренирав карате, фудбал, сеа сум на пливање моментално, трчам маратони, теретана итн итн :)

  Вие?
   
 2. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28
  Шах :)
   
 3. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Најбезбедниот "спорт" си го одбрал :D
   
 4. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Имам тренирано Фудбал, Кошарка, Бокс. Моментално дома на чинијата тренирам :D
  А активно си играм баскетче онака за рекреација :)
   
 5. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Сум тренирал кошарка, сега само активно играм.
   
 6. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Тренирам една боречка вештина со чудно име, и стрелање(воздушна пушка,10 метри).
   
 7. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Која боречка вештина ? Џудо ? JiuJitsu? Tai kwon do ?
   
 8. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  јас знам џиу џитцу, тек ван до, карате, бокс,кик бос и мн други опасни зборови xD
   
  На kon и Bubo им се допаѓа ова.
 9. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Се вика Маи Таи, и никако неможам да го запамтам името.
   
 10. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Па не е нешто тешко :D
  @Kiko не е тек вон до :D таи квон до е :D
  Tai - нешто физичко тепање раци нози без никакви алатки иде од вештина TaiJutsu :) другите незнам :D
   
 11. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  Знам со е таиџутцу :)
   
 12. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Иначе ако се тепате со некој што знае таиквондо, не се обидувајте да го нападнете од појасот нагоре ;)
   
 13. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Цигла у улавата и бегај дека ти очи видат :D
   
  На dreamer и kiko им се допаѓа ова.

Сподели: