Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Кој работи на fiverr?

Дискусија во форумот 'Веб страни' започната од elena, 14 Март 2016.

 1. elena

  elena Нов член

  Зачленет:
  13 Март 2016
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  4
  Здраво Дечки,
  Го разгледав форумот, наидов на неколку од вас кои работат на Fiverr.
  Мене ми требаат лајкови и сл работи за македонска страна, фб итн. Боље би платила на македонец да ми пушта лајкови, него на некој друг.
  Ако сака некој нека се пријави.
  Благодарам
   
 2. elena

  elena Нов член

  Зачленет:
  13 Март 2016
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  4
  Немора да е само Fiverr, може и некоја друга страна, некоја друга идеја ако имате да споделите.
   
 3. Костур

  Костур Активен член

  Зачленет:
  11 Септември 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  77
  Многу тешко е со лајковите, фб им објави војна на лажните лајкови.
   
 4. elena

  elena Нов член

  Зачленет:
  13 Март 2016
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  4
  па добро, некаква друга опција, share, по групи, не знам ...
   
 5. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  можеби е подобро да си платиш реклама на Facebook и да добиеш природни лајкови.
   
 6. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Не се мачи со лајкови. Нема никаков бенефит апсолутно, со парите плати си Facebook add.
   
 7. elena

  elena Нов член

  Зачленет:
  13 Март 2016
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  4
  плакам и на фб и на гоогл и се што може да се плати, ама сакам повеќе, да се расчуе како што треба
   
 8. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Ништо нема да се расчуе со фејк лајкови.
   
  На POWER му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Зошто би биле ефективни фејк лајковите, мој пример што сум го искусил, со 2 страни:
  1.) Исто имав ФБ АДД на две страни, на првата страната кај што немав фанови многу и тешко ги добивав лајк од АДД и во многу мал број и ако ова ми беше појака веб страна и фб и побогата.
  2.) На втората страна кај што решив да ставам фејк лајкови (кога беше во ред со фб, сега мислам дека банират, ми имат банирано повеќе страни), на втората стартовав со 10.000 фејк фанови и активирав АДД, веб страната просечна, фб фан пејгот само 2 слики насловна и профил, и 3-4 постови. Е тука за многу кратко време од АДД добив и многу повеќе лајкови за разлика од првата страна што ми беше и појака страна, ова ми стана поефективна во иднина.

  Мое мислење фејк фанови, само за да му го заматат умот на вистинскиот посетител и да ти кликни лајк. :)
   
  На elena му/ѝ се допаѓа ова.
 10. elena

  elena Нов член

  Зачленет:
  13 Март 2016
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  4
  и мене добро ми оди со фб лајковите. Плаќам на фб и досега од 100 до 500 лакови стигнав за 5 ден.
  --- Надополнето, 16 Март 2016, Дата на објавување: 16 Март 2016 ---
  п.с. ако имате некоја идеја за рекламирање слободно споделете
   
  На bazhee му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: