Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Кој интеренет прелистувач го користиш?

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Аце, 3 Јули 2012.

?

Кој интеренет прелистувач го користиш?

 1. Internet Explorer

  0 глас(а)
  0.0%
 2. Firefox

  47.1%
 3. Chrome

  52.9%
 4. Opera

  0 глас(а)
  0.0%
 5. Safari

  0 глас(а)
  0.0%
 6. Друг (ќе наведам подолу)

  0 глас(а)
  0.0%
 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Кој од интернет прелистувачите го користиш и зошто? Што го прави тој прелистувач подобар од другите? Сакам да видам ваше мислење...
   
 2. sash

  sash Член

  Зачленет:
  29 Јануари 2012
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  28
  Го користам Chrome, причина: едноставен интерфејс, убај додатоци, брз е, букмаркс во прелистувач не користам туку на google/bookmarks. Но во последно почнав да се двоумам зошто ова со google(youtube) акаунтиве секој ден е заебано а google си ги прати тие работи преку пребарувачот.
   
 3. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  Исто така и јас го користам Google Chrome.Едноставен е,многу побрзо стартува за разлика од другите и не ми зема многу меморија( барем јас така мислам ).И понекогаш го користам Firefox со Прокси за некоја одредена работа.
   
 4. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Единствено нешто што го успорува стартувањето на Chrome покрај додатоците е Cache-от. Доколку редовно се прави cleanup на Cache побрзо ќе се стартува.

  Некогаш се случува Chrome да достигне и до 1GB Cache :)
   
 5. antisec23

  antisec23 Баниран

  Зачленет:
  3 Јуни 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  9
  Професија:
  Programing
 6. makedon4e

  makedon4e Член

  Зачленет:
  21 Ноември 2011
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  2
  Најчесто користам Firefox, но и Chrome сметам дека е добар.

  Предност му давам на Firefox бидејќи секогаш предупредува кога затвораш повеќе од еден таб, а исто така можеш и да стартуваш со претходната сесија.
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Колку пати се имам зезнато така :). Се додека не побарав на интернет и дојдов до Chrome Toolbox додатокот :)
   
 8. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28
  Го користам Google Chrome бидејќи е најбрз, најмалку ресурси троши и има најдобар интерфејс.
   
 9. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  И хром, и мозила. .. Хром користам, поради опцијата incognito, дека не ми зима многу меморија
  А мозила, поради дизајнот само :D
   
 10. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Порано мозилата, ама сеа само хром :)

  И да глеаш порничи, не дека ти е за меморијата, срам те било !
   
 11. SanGoku

  SanGoku Нов член

  Зачленет:
  26 Февруари 2013
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Chrome и Mozilla
   
 12. omni

  omni Нов член

  Зачленет:
  24 Јануари 2013
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  Chrome/mozila/opera
   
 13. Jovica

  Jovica Нов член

  Зачленет:
  14 Септември 2012
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  3
  Google Chrome - Едноставно најбрз и со најдобри опции
   
 14. Antonio

  Antonio Активен член

  Зачленет:
  3 Септември 2012
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  15
  chrome mozila safari i opera ponekogas
   

Сподели: