Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Кои се вашите планови за во 2014?

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Аце, 3 Јануари 2014.

 1. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  ја не се се жалам, лесно е, само и даваш пари и си ќути....:gangnam:
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Жити решението да го е*ам :D
   
 3. filipxo

  filipxo Нов член

  Зачленет:
  8 Август 2013
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  11
  Професија:
  CPA/PPD/Adsense
  Планирам да го разработам ничето и уште неколку PPD методи, да продолжам сериозно со адсенс и Fiverr. Цел во 2014 100$/m доволно за моја возраст :)
   
 4. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Планирам повеќе да работам со Facebook + CPA и SEO + Affiliate програми. Денес го добив и првиот проект како freelancer на PPH, па можда ќе продолжам со тоа.

  Фиверр акаунтот ми достигна левел 2 во 2013 ама потоа поради несериозност добив негатинви фидбеци, многу откажани нарачки и се откажав од фивер. Исто така во 2013 за прв пат изработив сајт за пари за македонска фирма :D .
   
 5. darky

  darky Активен член

  Зачленет:
  26 Февруари 2012
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  74
  2013 многу време и енергија потрошив за надградба на моето ИМ знаење но сепак сум задоволен од вкутниот износ, оваа година се надевам се што научив да го претворам во $$$$.
   
 6. pLaToOn

  pLaToOn Нов член

  Зачленет:
  10 Јануари 2014
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
  Моја прва порака на форумов ... мора да започнам со оптимизам ...
  1. Да продолжам да орам на оДеск успешно како и минатиов период
  2. Да го добијам следниот giveaway од @besy
  3. Конечно да го завршам и официјално отворам мојот шоп
  4. @Goranski да ми помогне да го качам рејтингот
  5. До крај на годината, шопот и се околу него да се стабилизира
   
  На Goranski му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Да ја напуштам државава... Првичен план за оваа 2014,
  па сега колку ќе се оствари не зависи од мене.
   
  На Ilishev и dorco им се допаѓа ова.
 8. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Зашо бе ? Шо убаво ти оде бизнисо :D
   
 9. AcikA

  AcikA Член

  Зачленет:
  11 Јануари 2014
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
  $1.000 до крајо на годината на микроворкерс :no1:
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
 10. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Остајги таквите сајтови (PTC, micro-jobs), почни сериозно со CPA/PPD, а после со affiliate програми. Од микроворкерс може да заработиш за домен и хостинг, колку за да почниш.
   
 11. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Неможам вечно од интернет бизнис да живеам... Како прво незнам тука колку е можно да се легализира нешто такво... Да отвориш фирма за тоа и да ти тече стаж.
  А како второ... Има доста работи кои ми сметаат овде па сакам да си ја пробам среќата надвор.

  Додека да ги извади парите од микроворкерс.... ќе собере повеќе со поставување на линкови за донација на интернет...
   
  На kon и LaFea им се допаѓа ова.
 12. томче

  томче дизајнерче

  Зачленет:
  8 Септември 2011
  Мислења:
  391
  Допаѓања:
  22
  Професија:
  ништо
  Ако е судено и јас би ја напуштил, само не со бугарски пасош, туку поднесував апликација за работа во неколку фирмички
  па ке видиме дали ке испадне нешто

  Други планови, го меркам едно ауди па оваа година тоа може да се подновам

  А и гледам доста искусни тука има со интернет маркетинг па и тоа оваа година да почнам
  Да проширам облас на знаење


  И стварно дајте организирајте некоја собиранка на кафе ПОД ИТНО
   
 13. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Утре, другиден ? У Скопје ?
   
 14. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Шобе се во Скопје .... Македонија има и др градови :D Дојде накај Струмица :p
   
  На Goranski му/ѝ се допаѓа ова.
 15. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Или пример Штип... :D
   
 16. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28
  Ај во Долно Дупени, ќе ловиме риби :ziveli: :p
   
 17. LaFea

  LaFea Член

  Зачленет:
  3 Ноември 2013
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  37
  Шала на страна Велес некако нај на средина е :D
   
 18. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  може у дупени на дупени бич ... али летно време
   
 19. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  А можи и сега следниов пивофест (јуни-јули негде) да направиме еден собир :D [Прилеп]
   
 20. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Може и во Охрид за водици :D .
   

Сподели: