Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Кои се вашите планови за во 2014?

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Аце, 3 Јануари 2014.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Дали имате некои планови кои треба да ги реализирате/остварите во 2014?
  На што повеќе ќе се фокусирате? Пишете за тоа што не завршивте а требаше да го направите во 2013.
   
 2. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Се што почнав во 2013 си останува таму :) Ако не сум го завршил, немало потреба :) Едино ќе продолжам со adsense. Почнав последната недела и за оваа година планирам да правам micro-niche сајтови и да заработувам од адсенс па да продавам на flippa :D
   
 3. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  2013 беше одлична... Научив многу работи, извадив доста голема сума на пари за моја возраст... И тоа извадив пари од повеќе компании... Сега во 2014 имам само за план уште поголеми суми, ама ќе се фокусирам само на adult... Дека таму лежат парите xD
   
  На arso и stefan_v им се допаѓа ова.
 4. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Да приберам повеќе клиенти за дизајн, да ги задржам, да ми бидат стални... повеќе пари да заработам од дизајн... да си ги накачам цените ако иде добро :p и тоа.. имам едно блогче за дизајн, па ке видам од него адсенс ако можам да извадам нешто плус.. и тоа е тоа. Исто и да се запишам на факултет, некој шо ке ми користе понатака у оваа работа, ама прво матура да положам :D
   
  На arso му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  План ми е поактивно во ЦПА, имам некое евро да вложам па ќе видиме...
   
 6. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  план за оваа година е барем 100.000 од сите канали.
  :ziveli:
   
  На Spireski93, MaximuSR, Pance и уште 5 други им се допаѓа ова.
 7. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  планот е што повеќе пари да се направат на било кој начин хахах:p
   
  На kon и stefan_v им се допаѓа ова.
 8. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  Планирам да почнам со dating и планирам и да го завршам дневникот. :thumbsup:
   
 9. s.a

  s.a Член

  Зачленет:
  7 Мај 2013
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  15
  Со парите заработени од адсенс планирам во 2014 да отворам кафич :Д и да ве поканам сите вас на журка или кафе муабет :Д
   
  На AcikA, dreamer, BigBull и уште 9 други им се допаѓа ова.
 10. arso

  arso Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2012
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  46
  План ми е да продолжам со моменталниот успех и здравје годинава си да купам мое станче, со пари од интернет заработка....
   
  На stefan_v, kon, Аце и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  бесплатни пијачки за ибиз !
   
  На stefan_v и arso им се допаѓа ова.
 12. Monstrum

  Monstrum Нов член

  Зачленет:
  30 Декември 2013
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  3
  Планирам да го разработам новиот блог и да праам мрсни суми на пари :D
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Со господ напред, со малку среќа, со добро здравје оваа година имам во план да направм 20-30 страни и на секој 4-5 месеца да ги продавам :) Би било одлично да се вратам на старите заработувања од по 1.5К :) Како за мене така и за сите ви посакувам успех и дај боже на сите да ни се исполнат целите кој што сме ги замислиле :)
   
  На FilipD, Goranski и arso им се допаѓа ова.
 14. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866

  Абе кафе може кога сака да се организираме но моментално сте многу страмежливи :).
  Еве стефан ако се согласува да организира ивент како модератор може да пиеме кафе после празнициве.

  Лајк, прав домаќин.


  Истото и јас го планирам, веќе имам буџет, само ми треба време. Може да падне некој JV ако си заинтересиран :).
   
  На arso и Ilishev им се допаѓа ова.
 15. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28
  Јас се откажав од бизнисот за некое време. Сега зашто ќе правам 18 месецов (фала богу), па ќе почнам да работам на мое име. Планирам да вадам барем една просечна македонска плата, па ќе видиме што како. Ќе напраам 1-2 странички и јутјуб ќе почнам, ако купам ново ПЦ. :D
   
 16. gangm0de

  gangm0de Нов член

  Зачленет:
  2 Февруари 2012
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  9
  Првичен план, да развијам своја загарантирана метода која што ќе ми носи барем 5-6$ на ден. Исто така, да научам како да бидам поубедлив кога некој треба да го симне мојот фајл (посетители има, но слабо конверзија), и како финале на ова, да бидам константен со заработка од 30$+ секој месец за payout.

  Годината е долга, можеби списоков ќе се измени и побрзо (се надевам), ќе видиме.
   
 17. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  ја би те советувал да се концентрираш како да ја зголемиш конверзијата. Обично сите имаме проблем со посети.. пиши ако ти треба помош...
   
  На gangm0de му/ѝ се допаѓа ова.
 18. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Минатата година научив многу нови работи, направив добра сума со фивер.
  Но со фивер послабо работев последниве месеци,добив негативни,откажани многу нарачки,итн.
  Така да баталив, си стојат уште гигојте но слабо нема ни 1 нарачка . Повеќе се фокусирам на PPD/CPA.
  Иначе:

  - Да купам кола со заработените пари од ИМ
  - 10.000$ до крајо на годината
  - Повеќе чупина :D
   
  На johnny625, kiko и kon им се допаѓа ова.
 19. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Абе чупиНата ние ги учеме да сакат пари :D А послем се жалеме xDDD
   
  На default му/ѝ се допаѓа ова.
 20. johnny625

  johnny625 Член

  Зачленет:
  2 Август 2013
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  16
  Минатата година ќе ми остане долго во сеќавање. Иако бев прилично уверен дека сите генерации послем 1995 се изгубени, сосема случајно сретнав еден тинејџер кој не само шо има IQ астрономско туку и одлично му оди ИМ заработката. Истиот ме инспирира да почнам пак на Fiverr кој го баталив одамна зошто не ми се работеше за 4 долари. Истите ги земав (и уште ги земам) со многу помалку работа. Како резултат на ова, за мене годината помина прилично добро, на Fiverr направив добра сума со гиг кој е безмалку смешен.

  Во 2014 очекувам повеќе пари нормално и истото и вас ви го посакувам. :D
   
  На Аце, kon и default им се допаѓа ова.

Сподели: