Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Кога би бил ваш ИБиз...

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии и забелешки' започната од Аце, 17 Март 2012.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Нема планови за додавање на друг CMS заедно со Xenforo.
  Имаме уште една тема на која работам но моментално не е довршена.
   
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  @dorco ... како бе нема врска ? КсенФоро ти е форум софтвер, вордпрес ти е блог. Не трескај глупости.
   
  На TheHarrabed му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
 4. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
 5. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  kon прочитај го повторно постот на dorco.
  ИБиз има портал (делумно), значи има разлика помеѓу ibiz.mk и ibiz.mk/forum но функцијата на пишување е исто како да пишувате мислење со тоа што во случајов вашата тема ќе биде објавена на ibiz.mk како статија. Тоа што го гледаш на ibiz.mk е додаток на xenForo додека пак Wordpress ќе биде посебен CMS што и не сакаме да инсталираме сега за сега ништо освен xenForo.
   
 6. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  тоа сакав да го кажам, ама кој да ме рабере..... со сила паметен не бива...
  портал си е портал без разлика дали ке биде на вордрес или ксенфоро или некој трет...... сигурно не даваат пари ако имаш вордпрес.
   
 7. TheHarrabed

  TheHarrabed Нов член

  Зачленет:
  30 Март 2013
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  5
  Мое беше да предложам афторот на форумот најдобро си знае, не е ништо чудно тоа што никој несака да пишува и тоа што форумот не е многу познат во Македонија а е стар околу 2 години.
  --- Надополнето, 24 Јуни 2013, Дата на објавување: 24 Јуни 2013 ---
  Оди ти направи портал на bloger.index.hr можеби ќе направиш некој денар...
  Се гледа многу се разбираш од платформи за вебстрани.
   
 8. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  првата реченица од горниот пост не беше наменета за тебе.
  Иначе кога предложуваш нешто, дај образложение....... неможе зашто ти така сакаш да биде. Еве ја сакам порталот да биде кастом скрипта. Може?
  Тоа што никој не сака да пишува не е сигурно ради ксенфоро платформата. Друга работа, оваа професија е на стартот во државава, така да незнам како очекуваш да има луге... Лугето сеуште не веруваат дека можат да се заработуваат пари онлајн.....
   
  На kon и Аце им се допаѓа ова.
 9. TheHarrabed

  TheHarrabed Нов член

  Зачленет:
  30 Март 2013
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  5
  па секако дека нема да веруваат, кога сите Македонци спијат на фејсбук :)
   
  На POWER и Аце им се допаѓа ова.

Сподели: