Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Ќе ви регистрирам 3 домени во замена за 500 твитер акаунти

Дискусија во форумот 'ИБиз WebStart дискусија' започната од BlackHat, 11 Јули 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. BlackHat

  BlackHat Активен член

  Зачленет:
  22 Јуни 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  52
  Не знам дали ја погодив темата, но итно ми требаат твитер акаунти, бекапов отиде, за една недела треба да соберам 20 000 акаунти. Мојот бот работи, но многу е спор, па затоа ако може тука некој кој има да ми прати 500 твитер акаунти, без разлика дали се јајца или не.

  Кој не сака домени, исто така може место 3 домени да добие 1 Linux VPS, 256MB Ram Локација US/Europe 100Mbps 1 IP (1 месец) или unlimited cPanel Hosting 1 година.

  Ако немате акаунти, а имате време, пробајте направете, од мене имате 3 домени .com/.net/.info/.org
  Не ве присилувам, кој може и кој сака. А и брзо се прават, за помалку од 1 ден. :)
   
 2. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,021
  Допаѓања:
  848
  За тие кои се заинтересирани за оваа понуда има еден Twitter бот со кој што може да регистрирате профили истите и да ги верификувате.
  Секако доколку BlackHat не понуди некоја друга алатка можете да ја користите таа погоре.
   
 3. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  412
  Допаѓања:
  184
  Добар е ботов се е океј,али пред некое време направив акаунти си манав ретвит follow влегвам послем неколку дена и сите акаунти бановани:/
   
 4. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,021
  Допаѓања:
  848
  епа затоа што од една IP, мислам дека немаше прокси а и одма ги маркира како спам.
   
 5. BlackHat

  BlackHat Активен член

  Зачленет:
  22 Јуни 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  52
  Може клуч на темава. Собрав акаунти. :)
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: