Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Ќе одите на одмор? Симнете CoPilot!

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Milton, 14 Јули 2012.

 1. Milton

  Milton Истакнат член

  Зачленет:
  17 Ноември 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  133
  можеби требаше ова да оди во секцијата Превземања, ама сепак не се работи за IM алатка, туку софтвер за на мобилен со Android OS кој ќе ви биде од огромна помош доколку патувате во и вон Македонија.

  софтверот се вика: CoPilot Live Premium Europe v9.1.0.307
  повеќе инфо на:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  инсталација:
  1. симнете го CoPilot apk фајлот од тука (20MB)
  2. инсталирајте го apk фајлот, ама кога ќе заврши со инсталирање, НЕ ЈА ОТВАРАЈТЕ АПЛИКАЦИЈА.
  3. ако го немате, симнете го LuckyPatcher од тука. (900KB) (ќе ви треба да го кракнете претходниот фајл)
  4. инсталирајте го Lucky Patcher и активирајте го (ќе му треба некоја минута додека ги разгледа сите инсталирани апликации кои ги имате на мобилниот)
  5. од понудената листа, одберете го CoPilot со едно долго притискање на името и одбирање на опцијата: "Remove License Verification" и потоа ќе стиснете на "Auto mode". ќе си изврти фино-лепо и ќе ви каже дека го кракнал софтверот (кај мене ми кажа дека постои 57% шанса дека е кракнат).
  6. сега ќе го упалите CoPilot и регистрирајте се со ваш мејл и лозинка (моја препорака е да не ја ставате вашата лична е-маил адреса, туку некоја секундарна и не ги оставајте вашите лични податоци, може и фејк).
  7. симнете си ги мапите кои ви се потребни.
  - Македонија и уште некои други држави се во делот мапи: Balkans (AL, BY, BA, BG, MK, ME, RS) - 65MB, Грција има посебна мапа (75MB) и така натака.

  го испробав кај мене на телефон. супер си функционира, апликацијава е стварно добра, има се што ви треба, со вклучени гласови на неколку јазици кои ќе ви помагаат да си го најдете патот кој ви треба и без притоа да користите роаминг кога патувате надвор од државава.

  тоа е тоа.
  ако ве бендиса и ви заврши работа, клик на фала :)
   

Сподели: