Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Keywords прашање?

Дискусија во форумот 'SEO' започната од talevskiboss, 4 Јуни 2014.

 1. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  Дали точките прават разлика во рангирањето?
  пр.: plants vs. zombies: garden warfare
  дали ако биди plants vs zombies garden warfare ќе има разлика и како е подобро?
   
 2. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Мал експеримент - напиши ги и двете варијанти на гугл срч. Јас ги добивам истите резултати и за двете опции.
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nightwalker

  Nightwalker Член

  Зачленет:
  9 Февруари 2014
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  28
  Професија:
  Преведувач и толкувач, content writer
  Јас сум content writer и за ова дефинитивно има некој поупатен што може да ти каже, но според keywords што добивам за пишување, можам да ти кажам дека претежно интерпункциските знаци се игнорираат зашто Гугл повеќето ги третира како празно место и ништо повеќе. Еве мене на пример клиентите од САД почнаа да ми го бришат и апострофчето што укажува на посесивност.
  На пример, место да имам keyword Macedonia's wonders, би имал Macedonias wonders.
  Сума сумарум, Гугл игнорира 90% од интерпункцијата, од мое искуство. :)
   
  На VaneVelkoV и talevskiboss им се допаѓа ова.
 4. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  356
  Допаѓања:
  117
  нема врска игнорирањето. земи го кијвордот и провери го во гугл кијворд планер и види кој има повеке месечни пребарувања
   
  На talevskiboss, Naneski и FilipD им се допаѓа ова.
 5. VaneVelkoV

  VaneVelkoV Нов член

  Зачленет:
  25 Февруари 2014
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  1
  Ignoriranjeto vazi za keywordite koi se koristat vo Adwords reklamite ne sum siguren dali vazi za organski traffic. Ali ako e za edna tocka razlikata najdobro ti e kako so rece dorco da si proveris na keyword planner razlika vo prebaruvanja.
  Ako tockata ja menuva smislata i poentata na keywordot logicno bi bilo da ima razlika vo prebaruvanja.
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: