Keywords прашање?

talevskiboss

Активен член
Зачленет/а
31 јули 2012
Мислења
341
Реакции
168
Дали точките прават разлика во рангирањето?
пр.: plants vs. zombies: garden warfare
дали ако биди plants vs zombies garden warfare ќе има разлика и како е подобро?
 

AleksandarJ

Активен член
Зачленет/а
18 април 2014
Мислења
263
Реакции
97
Мал експеримент - напиши ги и двете варијанти на гугл срч. Јас ги добивам истите резултати и за двете опции.
 

Nightwalker

Член
Зачленет/а
9 февруари 2014
Мислења
39
Реакции
28
Јас сум content writer и за ова дефинитивно има некој поупатен што може да ти каже, но според keywords што добивам за пишување, можам да ти кажам дека претежно интерпункциските знаци се игнорираат зашто Гугл повеќето ги третира како празно место и ништо повеќе. Еве мене на пример клиентите од САД почнаа да ми го бришат и апострофчето што укажува на посесивност.
На пример, место да имам keyword Macedonia's wonders, би имал Macedonias wonders.
Сума сумарум, Гугл игнорира 90% од интерпункцијата, од мое искуство. :)
 

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
нема врска игнорирањето. земи го кијвордот и провери го во гугл кијворд планер и види кој има повеке месечни пребарувања
 

VaneVelkoV

Нов член
Зачленет/а
25 февруари 2014
Мислења
6
Реакции
1
Ignoriranjeto vazi za keywordite koi se koristat vo Adwords reklamite ne sum siguren dali vazi za organski traffic. Ali ako e za edna tocka razlikata najdobro ti e kako so rece dorco da si proveris na keyword planner razlika vo prebaruvanja.
Ako tockata ja menuva smislata i poentata na keywordot logicno bi bilo da ima razlika vo prebaruvanja.
 
На врв Дно