Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Keyword алатка?

Дискусија во форумот 'Keywords' започната од aleksandar4o, 31 Август 2013.

 1. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  Дечки знаете друга keyword алатка совен на гугл? Сеа од кога ја менаа потешко ми оди, пробувам да се навикнам али не иде некако. Дали знаете некоја слична алатка?
   
 2. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  longtail, traffic travis, market samurai
   
  На aleksandar4o му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  во принцип нема магична алатка што ке ти покаже правилен киворд. Поготово не Google Keyword Tool тоа е наменето за Adwords а не за киворд research.

  Market Samurai
  --- Надополнето, 31 Август 2013, Дата на објавување: 31 Август 2013 ---

  пред некој ден направивме групно купување на WSO баш за keyword research, требаше да се уклучиш, ептен добар репорт.
   
  На Ilishev, aleksandar4o и stefan_v им се допаѓа ова.
 4. Spireski93

  Spireski93 Нов член

  Зачленет:
  16 Ноември 2013
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  3
  За анализа на клучни зборови и нивна конкуренција (покрај тие од погоре) може да користиш и Keyword Revealer , со проценти од 0%-100% за тежината или конкуренцијата што ја имаш за секој клучен збор, инаку нормално никогаш не може да бидеш 100% сигурен.
   
 5. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  сите овие алатки што ги спомнувате го користат google keyword planner во позадина за да ви дадат некаков извештај за одреден кијворд
   
 6. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Moz.com Analytics, Тоа е се што ти треба, има разни алатки и стварно се најдобри.
   
 7. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Незнам каде прочитав за UberSuggest, ама може и тоа да се користи. :)
   
 8. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  UberSuggest е супер алатка за сугестија на киворди, јас ја користам за домејни ми дава добри идеи...

  но не е Research Алатка!!!
   
 9. pLaToOn

  pLaToOn Нов член

  Зачленет:
  10 Јануари 2014
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
 10. akan.ismaili

  akan.ismaili Нов член

  Зачленет:
  24 Април 2015
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ako ti e za keyword za mene naj ubavo Google Keyword Planner
   

Сподели: