Keyword алатка?

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Дечки знаете друга keyword алатка совен на гугл? Сеа од кога ја менаа потешко ми оди, пробувам да се навикнам али не иде некако. Дали знаете некоја слична алатка?
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Дечки знаете друга keyword алатка совен на гугл? Сеа од кога ја менаа потешко ми оди, пробувам да се навикнам али не иде некако. Дали знаете некоја слична алатка?

во принцип нема магична алатка што ке ти покаже правилен киворд. Поготово не Google Keyword Tool тоа е наменето за Adwords а не за киворд research.

Market Samurai[DOUBLEPOST=1377933611,1377932071][/DOUBLEPOST]
Дечки знаете друга keyword алатка совен на гугл? Сеа од кога ја менаа потешко ми оди, пробувам да се навикнам али не иде некако. Дали знаете некоја слична алатка?


пред некој ден направивме групно купување на WSO баш за keyword research, требаше да се уклучиш, ептен добар репорт.
 

Spireski93

Нов член
Зачленет/а
16 ноември 2013
Мислења
19
Реакции
3
Веб-страница
www.lion-tattoos.com
За анализа на клучни зборови и нивна конкуренција (покрај тие од погоре) може да користиш и Keyword Revealer , со проценти од 0%-100% за тежината или конкуренцијата што ја имаш за секој клучен збор, инаку нормално никогаш не може да бидеш 100% сигурен.
 

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
сите овие алатки што ги спомнувате го користат google keyword planner во позадина за да ви дадат некаков извештај за одреден кијворд
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Moz.com Analytics, Тоа е се што ти треба, има разни алатки и стварно се најдобри.
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Незнам каде прочитав за UberSuggest, ама може и тоа да се користи. :)
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Незнам каде прочитав за UberSuggest, ама може и тоа да се користи. :)

UberSuggest е супер алатка за сугестија на киворди, јас ја користам за домејни ми дава добри идеи...

но не е Research Алатка!!!
 

pLaToOn

Нов член
Зачленет/а
10 јануари 2014
Мислења
5
Реакции
1
На врв Дно