Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Како до реални twitter followers

Дискусија во форумот 'Социјални Мрежи' започната од Infamous, 19 Февруари 2015.

 1. Infamous

  Infamous Член

  Зачленет:
  8 Јули 2013
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  31
  Здраво на сите, долго време ме немаше на форумот поради лични проблеми, но сега сум тука, жив здрав и прав! :)

  Денеска со вас ќе споделам метод, кој ќе ви помогне да дојдете до реални Twitter Followers. Не е којзнае што, но е навистина ефикасен.
  1) Логирајте се на Twitter преку Google Chrome
  2) Кликнете на https://twitter.com/GB_FollowBack/following, или слични Follow Back профили
  https://twitter.com/TandMFollowBack/following
  https://twitter.com/WillySurendra/following
  https://twitter.com/FollowBackGeek/following
  https://twitter.com/M_G_W_V/following
  https://twitter.com/pfollowback/following
  https://twitter.com/osnapitzidk/following

  3) Сега скролајте надолу 4-5 минути за да искочат што е можно повеќе профили
  4) Отворете ја Chrome JavaScript конзолата - ова се прави кликајќи F12 а потоа се селектира "Console" табот
  5) Во конзолата напишете (без наводници) " $('.unfollow-text').click() "

  (ова ќе ги следи сите отворени корисници автоматски).

  Не се препорачува повеќе од 100 follows на нови профили, како и да е, на стари профили тестирано работи. Вчера го пробав, од 1000 души кои ги следев, 300 добив назад за 2 часа, што и не е толку лошо. :)

  Не е мој методот, споделен беше од Glovek77 и avi619 кој ја сподели листата со другите профили, благодарност до нив. :)
   
  На asus, Ilishev и kiko им се допаѓа ова.

Сподели: