Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Како до повеќе фаловерс - Дупки во Twiends

Дискусија во форумот 'BlackHat дискусија и техники' започната од CofD, 18 Јануари 2012.

 1. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28
  [​IMG]

  Мислам дека сликата кажува многу ама да објаснам што како! Ова е начин како да дојдете до повеќе фаловерс на твитер. Финтата ја пронајдов сам! Значи:
  1. Регистрирајте се на twiends.com (немој да правите поени одма)
  2. Кликнете на фаловерс и наместете да ве следат за 3 seeds.
  3.Остајте така дури да се потрошат поените што ги имавте од претходно (гратис поените од регистрацијата)
  4.Откако ќе ви се потрошат поените следете некого дури направите 10 seeds и потоа причекајте 5 минути и повторно правете го истото :)
  И покрај тоа што ќе снемате „семиња“ ќе продолжат да ве следат луѓе, вие добивате фаловерс а не трошите ништо (супер), луѓето што имале отворено претходно им го дало вашиот профил и ве следат!

  ПС: Немојте да правите unfollow бидејќи можно е да бидете банирани од twiends :D
  ПС-2: Не треба да ви е чекирано фалоубек :ninja:
   
  1 person likes this.

Сподели: