Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Како до 1000+ youtube subscribers за 5 минути?

Дискусија во форумот 'Youtube' започната од omni, 16 Февруари 2013.

 1. omni

  omni Нов член

  Зачленет:
  24 Јануари 2013
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  http://isubscribe.ma

  пред да ја отворите страната морате да бидете логирани на Youtube акаунтот, потоа кога ке влезите на страната ке ви излези вашиот Youtube Email и Username. и за неколку минути очекувајте и повеќе од 1000 subs позз.
   
 2. NickyyOH

  NickyyOH Нов член

  Зачленет:
  18 Јануари 2013
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  7
  Професија:
  Web and graphic designer
  Здраво, ти благодарам функционира одлично.. ;)
   
 3. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Функционира, но не си напишал дека и ти правиш subscribe на други акаунти.
  Ова е Subscriber Exchnager, колку што добиваш subsribers, на толку акаунти и ќе направиш subscribe.
   
 4. omni

  omni Нов член

  Зачленет:
  24 Јануари 2013
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  грешка си не правиш ти subscribe очигледно не ни проба.
   
 5. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Пробав, ми направи subscribe на 50 акаунти.
   
 6. omni

  omni Нов член

  Зачленет:
  24 Јануари 2013
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  кај мене такво нешто нема, да не имаш пред тоа нешто правено на addmefast па можи од тоа да е.... јас добив 1700 subscribers а од мојот профил немаше ниту на еден subscribe...
   
 7. Костур

  Костур Активен член

  Зачленет:
  11 Септември 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  77
  Јас ставив нов акаунт и ме претплати на 120 канали. А ми даде 1600 претплатници.
   
 8. NooB

  NooB Нов член

  Зачленет:
  18 Јануари 2013
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  1
  ми прави проблем со UserName: Not Set Yet! што е чаре? :)
   
 9. Костур

  Костур Активен член

  Зачленет:
  11 Септември 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  77
  Со интернет експлорер ќе ти успее. ;)
   
 10. Antonio

  Antonio Активен член

  Зачленет:
  3 Септември 2012
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  15
  И со тоа не работи
   
 11. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Епа стави username на твојот yt канал.
   
 12. Antonio

  Antonio Активен член

  Зачленет:
  3 Септември 2012
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  15
  имам ставено пробав од повеќе акоунти барем од еден ќе фатеше
   
  На Iverson14 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. NooB

  NooB Нов член

  Зачленет:
  18 Јануари 2013
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  1
  истиот проблем и кај мене :S ако случајно успеете некој пишете!
   
 14. omni

  omni Нов член

  Зачленет:
  24 Јануари 2013
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  кај мене таков проблем нема, па незнам ни нешто шо можи да ви помогни...
   
 15. zikapavlovic

  zikapavlovic Нов член

  Зачленет:
  19 Февруари 2013
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  2
  исто исто o_O
   

Сподели: