Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

како да започнете свој блог

Дискусија во форумот 'Блогирање' започната од Nakolce, 6 Ноември 2011.

 1. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Адсенс... за почеток, ама треба да ти е на англиски...
   
 2. TheHarrabed

  TheHarrabed Нов член

  Зачленет:
  30 Март 2013
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  5
  Интересна работа, добро сега малку е тешко да се направи познат блог но со упорност мислам дека може, а инаку вака месечно по колку може да се прави?
   
 3. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  зависи колку ти е посетен блогот и дали ке успееш да ги убедиш да им продадеш нешто или да ти го посетат твојот реферал линк и од тоа да земеш пари... иначе ако убаво се сработиш би можел да зимаш и по 1000 долари месечно :cool:
   
 4. Monstrum

  Monstrum Нов член

  Зачленет:
  30 Декември 2013
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  3
  Одличен водич, ќе го искористам овој бесплатен хостинг за почеток, меѓутоа сакам да имам .com домејн...
  --- Надополнето, 31 Декември 2013, Дата на објавување: 30 Декември 2013 ---
  Mомци за почеток го искористив хостингот и доменот на WordPress, кога ќе го разработам планирам да се преселам на платен хостинг и домен. Дали мислите дека ова е добра идеја?
   
 5. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Мислеме дека е добра, ама не доволно добра. Подобро е уште сега да земеш домен, по можност .com пошо тие побрзо ги индексираше гугл мислам.
   
  На Monstrum му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Monstrum

  Monstrum Нов член

  Зачленет:
  30 Декември 2013
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  3
  Уфф 13 долара ми бара Godaddy за .com домен. Не дека се многу али не сум сигурен дали ќе успеам, да не ги фрлам у вода париве. Али у право си, ако више почнувам, да почнам како што треба. Ај да прославиме сега Нова Година па утре ќе видам што ќе правам.
   
 7. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121

  Многу често godaddy имаат купони за ефтини .ком домени. ЛИНК
   
  На Monstrum му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Monstrum

  Monstrum Нов член

  Зачленет:
  30 Декември 2013
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  3
  ФАЛА многу, ова е no brainer сега, одма ќе го земам, фала! :D
  --- Надополнето, 2 Јануари 2014, Дата на објавување: 31 Декември 2013 ---
  Се регистрирав на host1free и почнав да ги префрлам фајловите со FileZilla, ама одеднаш почнав да добивам "неуспоешно конектирање на сервер", и фајловите не може да се допрефрлат. Исто така не можам да влезам во Website Control кога се логирам на host1free. Во што е проблемот?
   

Сподели: