Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Kако да ставам име ФБ профил или страна.

Дискусија во форумот 'Facebook' започната од Artweb, 2 Август 2013.

 1. Artweb

  Artweb Член

  Зачленет:
  12 Февруари 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  18
  Дали некој знае финта (хак) како да сменам име на фан страна која има над 200 фанови или дали некој знае како на ФБ профил да ставам име во кое содржи точка(.) пример sajt.mk? Однапред ви благодарам.
   
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Твоја ли е фан страната ?
   
 3. BigBull

  BigBull Активен член

  Зачленет:
  1 Март 2012
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  68
  Професија:
  Газда
  На фан страната неможе да се смени името никако ако имаш над 100 фанови, а и за оваа второто мислам дека не е можно.
   
 4. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Имаат овие "пријателиве" напревено тоа значи можно е:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  И по фејсбук имам среќавано username-и со "." така да може ова. Дали може да се смени?
  Немам појма, мислам може али има рестрикции освен колку фанови има страната, после колку време од кога е направена и колку пати е сменет username-от. Username-от може да се смени само еднаш мислам(пример си пишал едно, па сакаш да смениш, и од коа ќе смениш тоа ќе ти е, нема повеќе менување).
  Мислам дека вака беше пред неколку години а сега како е немам појма. :D
   
 5. Artweb

  Artweb Член

  Зачленет:
  12 Февруари 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  18
  Да моја е.
  --- Надополнето, 4 Август 2013, Дата на објавување: 4 Август 2013 ---
  Јузернејм може него дали може нејм така да се напарви? :)
  --- Надополнето, 4 Август 2013 ---
  Mи кажаа дека можело да се смени името ако е поминат лимитот од 200 пријатели, ако успее ке споделам како и што сум направил.
   
 6. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Оди у админ панелот кај шо ти е името на фан страната и смени го. Прочепкај малку, или користи гугл...
   
 7. Artweb

  Artweb Член

  Зачленет:
  12 Февруари 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  18
  Сум прочепкал малку и користам гугл но не е така као што мислиш... фан страна ако има повеќе од 200 фанови неможе туку така да се смени името!
   
 8. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Одеш на страната > Edit Page > Update Page Info > Name

  Шо е тешко ?
   
 9. BigBull

  BigBull Активен член

  Зачленет:
  1 Март 2012
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  68
  Професија:
  Газда
  А ти прочита ли што ти одговори членот, на фан страна ако има повеќе од 200 фанови неможе да се промени името.
   
 10. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар

  Не бе, он е џек :) Се знае :)
   
 11. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  А епа јас имам околе 150... :D
   

Сподели: