Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Како да станете партнер со RPM Network

Дискусија во форумот 'Youtube' започната од Antonio, 20 Март 2013.

 1. Antonio

  Antonio Активен член

  Зачленет:
  3 Септември 2012
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  15
  Најпрво ви треба youtube акоунт кој е убаво разработен ставате видеа и имате гледања а и да немате не е проблем направете си со SYV за да ве прифатат ќе треба да имате минимум 2500 гледања во тој месец кога ќе аплицирате не се рачунат гледањата од претходниот месец.
  Ако ги имате овие работи одите на следниот линк https://partner.makerstudios.com/ и аплицирате , оставате име презиме па поврзувате со вашиот канал и во неколку секунди ќе ви кажи дали сте квалификувани за да станете партнер. Ако сте квалификувани ќе треба да пополните неколку формулари и тоа е тоа послем ќе треба да одите на гмаил да си проверите порака ќе имате како да подесите за плаќање и други ствари.
  Јас имам 3 youtube партнери со rpm и сум прилично задоволен од нив. Ако имате некое прашање слободно прашајте подолу во коментар или нешто ако не кажав слободно надополнете ме. :)

  За проверка колку views имате овај месец може да користите http://socialblade.com/ :thumbsup:
   
  На omni му/ѝ се допаѓа ова.
 2. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  На SYV имав околу 12,000 кредити и не ги искористив,и заборајв пасворд. Ме мрзи да го побарам :D
  Иначе да прашам,како оди заработувчката? Мислам ти заработуваш за views или ако некој кликне на рекламата добиваш таму..? Слушнав дека некој плаќале за views,а некој вика дека никој не давал пари на гледаност туку само ако некој кликнел на рекламата.
   
 3. omni

  omni Нов член

  Зачленет:
  24 Јануари 2013
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  default плаќат со views не со кликање на реклами.
   
 4. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  И како одат цените ?
  За 10,000 views колку плаќаат?
  --- Надополнето, 21 Март 2013, Дата на објавување: 21 Март 2013 ---
  И дали има врска дали се mobile views или обични
   
 5. Antonio

  Antonio Активен член

  Зачленет:
  3 Септември 2012
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  15
  од 10 000 views ќе имаш одолу 10 долари а за views ако имаш партнер немошеж со лажни оти ќе ти скинат партнер
   
 6. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  многу слабо бе... со толку прегледи вистиниски и мобилни прегледи да ги искористиш за цпа ке земеш 100 долари ова ептен не се исплати...
   
 7. Antonio

  Antonio Активен член

  Зачленет:
  3 Септември 2012
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  15
  знам ама па ако имаш разбработен канал по 100 к дневно е убо
   
 8. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Мене тоа ми идеше на глава,пример да купам некој гиг на фивер што нуди 10-15к views ќе ми дадат $15 а гигот го купив 5$ или пак со SYV...
   
 9. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  не верувам дека ги рачунаат мобилните прегледи... а овие на фивер сите нудат мобилни
   

Сподели: