Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Како да искористам FB профил?

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од bazhee, 15 Јуни 2014.

 1. Infamous

  Infamous Член

  Зачленет:
  8 Јули 2013
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  31
  На тој акаунт, требало да бидеш пријател со друг твој акаунт. Пример, Филип.Д, кога би бил пријател со "профилот со 2000 пријатели", кога ќе ти ги напише тие 5 имиња кои треба да ги погодиш, ти од профилот Филип.Д ќе почнеш едно по едно да ги куцаш имињата, со тоа ќе дознаеш кои се личностите на фотографиите. Се надевам јасно ти е. :)
   
 2. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  "Sorry, this page isn't available"
  Ова ми го вади кога пробвам да одам на тој профил..
  Иначе сите пријатели беа публик наместени, така да сите можат да ги гледаат доколку им го отвора профилот.
   
 3. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Таа финта работеше пред некое време ама веќе не работи :( , сега профилите што треба да се верифицираат ги блокираат се додека не ги погодиш пријателите...
   
 4. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Од тие 6 шо ќе ти ги даде у листата, од друг профил ќе си ги потражеш низ фб и ќе видеш кој е кој. Немора у профило шо ти е блокиран да ги тражеш (оти и неможеш)
   
  На FiliP.D му/ѝ се допаѓа ова.
 5. asus

  asus Член

  Зачленет:
  22 Октомври 2013
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Има и друга финта еве да ја кажам зашто и јас работам со многу профили и често ми се случува тоа коа ке ти даде верификациа на направиш со имињата ке ти ги отвори тие 6 луѓе ке го копираш името на тој што го дава а исто така ке го имаш отворено и мејлот со кој ти е регистриран профилот откако го имаш копирано веќе името на човекот кој што ти го дава да го погодиш ќе го пастираш во Search барот во меилот и ке ти го даде човекот нели ти стига меил кога те аднал ке видиш кој е и ке завршиш работа на брзина и јас се многу мачев со тие верификации додека не ја пронајдов финтата. ;)
   
  На kiko, POWER и FiliP.D им се допаѓа ова.
 6. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Ти благодарам многу, корисен метод. :ziveli:
   
  На POWER и asus им се допаѓа ова.
 7. asus

  asus Член

  Зачленет:
  22 Октомври 2013
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Да многуе корисен и јас додека не го пронајдов потрошив многу саати во погаѓање кој е кој :)
   

Сподели: