Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Како да искористам FB профил?

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од bazhee, 15 Јуни 2014.

1. Infamous

Infamous Член

Зачленет:
    8 Јули 2013
    Мислења:
    85
    Допаѓања:
    31
    На тој акаунт, требало да бидеш пријател со друг твој акаунт. Пример, Филип.Д, кога би бил пријател со "профилот со 2000 пријатели", кога ќе ти ги напише тие 5 имиња кои треба да ги погодиш, ти од профилот Филип.Д ќе почнеш едно по едно да ги куцаш имињата, со тоа ќе дознаеш кои се личностите на фотографиите. Се надевам јасно ти е. :)

2. FiliP.D

FiliP.D Активен член

Зачленет:
    24 Септември 2012
    Мислења:
    179
    Допаѓања:
    79
    "Sorry, this page isn't available"
    Ова ми го вади кога пробвам да одам на тој профил..
    Иначе сите пријатели беа публик наместени, така да сите можат да ги гледаат доколку им го отвора профилот.

3. besy

besy Истакнат член

Зачленет:
    7 Јануари 2012
    Мислења:
    312
    Допаѓања:
    121
    Таа финта работеше пред некое време ама веќе не работи :( , сега профилите што треба да се верифицираат ги блокираат се додека не ги погодиш пријателите...

4. POWER

POWER Активен член

Зачленет:
    31 Декември 2011
    Мислења:
    438
    Допаѓања:
    48
    Професија:
    Web developer
    Од тие 6 шо ќе ти ги даде у листата, од друг профил ќе си ги потражеш низ фб и ќе видеш кој е кој. Немора у профило шо ти е блокиран да ги тражеш (оти и неможеш)

На FiliP.D му/ѝ се допаѓа ова.
  5. asus

asus Член

Зачленет:
    22 Октомври 2013
    Мислења:
    45
    Допаѓања:
    20
    Има и друга финта еве да ја кажам зашто и јас работам со многу профили и често ми се случува тоа коа ке ти даде верификациа на направиш со имињата ке ти ги отвори тие 6 луѓе ке го копираш името на тој што го дава а исто така ке го имаш отворено и мејлот со кој ти е регистриран профилот откако го имаш копирано веќе името на човекот кој што ти го дава да го погодиш ќе го пастираш во Search барот во меилот и ке ти го даде човекот нели ти стига меил кога те аднал ке видиш кој е и ке завршиш работа на брзина и јас се многу мачев со тие верификации додека не ја пронајдов финтата. ;)

На kiko, POWER и FiliP.D им се допаѓа ова.
  6. FiliP.D

FiliP.D Активен член

Зачленет:
    24 Септември 2012
    Мислења:
    179
    Допаѓања:
    79
    Ти благодарам многу, корисен метод. :ziveli:

На POWER и asus им се допаѓа ова.
  7. asus

asus Член

Зачленет:
    22 Октомври 2013
    Мислења:
    45
    Допаѓања:
    20
    Да многуе корисен и јас додека не го пронајдов потрошив многу саати во погаѓање кој е кој :)

Сподели: