Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Како да ги искористам 10.000+ subscribers на Фејсбук?

Дискусија во форумот 'Facebook' започната од talevskiboss, 7 Август 2012.

 1. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  Како да ги искористам претплатените, ги начукав со финтите шо беа пред 2-3 месеци, еве ви слика од дешавањето, СЛИКА, епа сеа предложете ми нешто па да се испробаме. :D
   
 2. Milton

  Milton Истакнат член

  Зачленет:
  17 Ноември 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  133
  најди некои македонски fan pages и обрати им се до сопствениците, дали сакаат да купат нови фанови на нивните страни.
  кажи им дека имаш 10.000 претплатници на кои можеш да им испратиш рекламна порака.
  најди начин да го документираш тоа, за да им доставиш report на сопствениците на fan страните.

  пушти ја рекламната порака до претплатените (ако воопшто можеш да пратиш порака до 10.000 луѓе на fb) и лапни си некој динар :)

  од друга страна пак, можеш да рекламираш директно твоја affiliate понуда, како на пример оваа:

  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  и види што ќе се деси :)

  иако, не би ти препорачал така да ја лепнеш affiliate понудава директно до сајтот да иде.
  македонец = скептик

  за да имаш изглед кон поголеми конверзии, треба да им направиш pre-sell, односно да направиш сајт/блог на македонски во кој ќе ја објасниш понудата, ќе им покажеш за што конкретно се работи, како се заработуваат пари преку оваа програма и ќе им ја пред-продадеш приказната, за кога ќе дојдат на оригиналниот сајт, работата да биде скоро завршена :)
   
 3. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  Второто не иди во предвид пошто кога биле толку малоумно да се излажат на пореално направена слика, тогаш и да му објаснувам и цртам џабе ќе е, така да ќе пробам нешто со првиот начин, фала ти, очекувам други мислења. :)
   
 4. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Па таков ни е народот :) ја заборавив цпа мрежата кај што имаше понуди за Македонија, ама беа за телефонски активации нешто, направи слика, можеш со обичен <a href="LINK DO PONUDA"><img src="BANALNA SLIKA" /></a> код, да го поставиш на бесплатен хостинг, + бесплатен домен, или да едитираш Blogspot темплејт... сликата треба да ти биде поврзана со понудата... Пример ако е тоа за GPS како да знаеш кај ти се пријателите, ке пишеш на сликата, Следете ги вашите пријатели со помош на овој стар трик ! Или нешто слично, коа ке го изработиш сето ова, можеш да креираш event на фејсбук, и како награда за сите да биде апликацијата за GPS следење...
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: