Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

како да дојдете до голем број на Facebook пријатели

Дискусија во форумот 'Facebook' започната од Аце, 6 Ноември 2011.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Едноставен метод кој го практикувам редовно за моите фејсбук профили. Премногу едноставен метод и не треба никакви програми, алатки...А најдобро работи доколку имате женски профил секако со некоја убава цура на сликата :) Пред да го употребите методов запишете некаде или направете го вашиот профил комплетно јавен поради тоа што постојат шанси да фејсбук ве праша година на раѓање а вие тоа да не знаете :) Затоа најдобро е да знаете што имате вметнато како информација.

  1. Откако ќе се најавите на фејсбук профилот побарајте ја Mafia Wars играта и кликнете за да ја играте.

  2. Пребарајте Mafia Wars и влезете во групите каде што има највеќе фанови...
  Eве неколку:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  https://www.facebook.com/Mafiawars2
  https://www.facebook.com/MafiaWars
  
  3. Пишете на ѕидот и на постови каде што има највеќе активност нешто како “Add Me", "Add Me Please, LEVEL 98" или нешто поинтересно тоа го оставам на вас што ќе пишете..

  4. Постирајте по постовите и групите но внимавајте да не биде премногу спам па да имате забрани од фејсбук. Правете го ова на одредено време.

  Очекувајте многу покани за пријателство и секако повторувајте го ова почесто. Исто така може да пробате и со другите игри кои се популарни како што е FarmVille, CityVille и други.
   
 2. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Ставете слика од секси женска и по можност профилот нека е женски :) Ќе добиете многу повеќе понуди за пријателство! :)
   
 3. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28
  Или друг начин одиш пронајди пријатели и го додаваш секого и така со 1 клик се додава па исто ти е кога ќе ги прифаќаш или вака кога ќе ги додаваш! Само има „опасност“ ако не те прифатат многу од тие фејсбук може да ти блокира да додааш пријатели за одредено време (ден,недела итн.). Вака многу побрзо иде дека веќе не е како порано тоа со игрите :jarksaber:
   
 4. DAFFY DUCK

  DAFFY DUCK Член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  12
  Професија:
  Интернет маркетар
  Сега незнам како е, ама порано можеше да им пратиш invite на сите што се членови на групата или страницата. Пример правиш твоја бизнис страница за Weight Loss, бараш сите групи што имаат некаква поврзаност со weight loss, ги наоѓаш сите членови и им праќаш инвајт наеднаш...
   
 5. Accipiter

  Accipiter Нов член

  Зачленет:
  31 Мај 2012
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  11
  Еве уште една занимлива стратегија за привлекување на fb пријатели.

  1. Женски профил но не премногу атрактивен колку да не се забележи дека е лажен, со нормално повеќе слики, демек со другарки сликана ова она. Фала богу интернет е полно со такви слики.

  2. Со отвора gmail налог

  3. Се симнува и инсталира програмче email extractor има повеќе такви програми

  4. Најдуваш повеќе таргет форуми. На пример имаш фан страна за мобилни телефони, ќе бараш форуми со таа тема, или доколку таргет ти се да имаш fb пријатели од Франција француски форуми, значи се зависи од стратегијата.

  5. Со програмчето кое што го спомнав го скенираш форумот и добиваш маилови од корисниците на форумот - нормално доколку го имаа оставено во некој пост својот маил

  6. Добиените маилови ги ставаш како контакти во новоотворениот маил

  7. Добиената контакт листата ја извезуваш

  8. На fb имаш опција да ги поканиш своите пријатели кои што ти се како контакт во твојот маил. Ја увезуваш табелата и покани ги „пријателите„. Пазете само да ги повикате оние кои што веќе имаат fb налог!

  Тоа е во кратки црти :)
   

Сподели: