Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

[JV] Барам човек кој ќе работи 3-4ч на ден!

Дискусија во форумот 'Joint Ventures' започната од Аце, 14 Февруари 2013.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Па вака, ми треба еден член кој сака да соработува со мене во врска со една интересна идеја која ќе биде како начин за правење пари.

  Барам од членот:
  - Да се разбира околку инсталирање и подесување на веб страна (Wordpress).
  - Да има добро искуство со Photoshop.
  - Да го владее англискиот солидно.
  - Да има барем 3 саати време во денот да одвои за research на веб, ќе работи со моја помош т.е заеднички ќе работиме.
  !- Сериозност, истрајност и упорност.

  Работата ќе биде претежно research на интернет за одредени продукти и другото ќе биде објаснето накнадно.

  Можност за солидна заработка и + знаење.
  Заработката ќе се дели 50/50.
  Заинтересирани контактирајте ме по ПП.
  Доколку бројот на заинтересирани биде голем приоритет ќе имаат постарите членови.
  Патем ова е и првиот JV на форумов па се надевам дека ќе вроди со плод и доста заработка.
   
 2. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  која ке биде твојата задача во проектот?
   
 3. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  WordPress, Фотошоп и Англиски знам... но какви истражувања ке треба да прави оној кој ке работи со тебе ?
   
 4. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Дали е строго дефинирано кој дел од денот да работи ?
  На пример да мора да работам строго од 9 до 11 навечер...
   
 5. Antonio

  Antonio Активен член

  Зачленет:
  3 Септември 2012
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  15
  и јас би сакал да се пријавам имам познавања од горе наведените работи :gangnam:
   
 6. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Затворено, членот кој ми пиша ПП го контактирав.
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: