Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Јубилеи

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од kon, 11 Јуни 2012.

 1. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Ваши јубилеи, како пример репутации, заблагодарени постови, број на постови и сл.

  Јас 400 поста :D
   
 2. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  999 мислења
   
  На kon и Chuck Norris им се допаѓа ова.
 4. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  500+ теми
  5000+ мислења
  на ИБиз форумов, нека се множат!
   
  На stefan_v, ZionPax и Dimemk им се допаѓа ова.
 5. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Имам 100 допаднати мислења. :)
   
 6. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Број на мислења:
  630
  Допаѓања:
  101
  Поени од трофеи:
  28
  И за тие што не знаеја... 1 бан од 2 дена :p
   
 7. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Каков бан?
   
 8. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Од Два дена :) Како дошло така прошло :D И така не бев толку активен тие денови :p

  15
  Сериозно омилена личност
  Вашите мислења привлекле повеќе од 100 допаѓања.
   
 9. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
 10. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  1.400 мислења.
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.
 11. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Малку повеќе од 500 поста. :)
   
 12. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  ИБиз бележи:
  9000+ мислења
  800+ теми.
   
 13. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Јунилејно 599-то мислење. :D
  --- Надополнето, 30 Октомври 2013, Дата на објавување: 11 Јули 2013 ---
  ИБиз бележи:
  11000+ мислења
  500+ членови
   
  На kon и Аце им се допаѓа ова.
 14. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  1000 мислења o_O
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
 15. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  И 222 лајкои, исто како мене. :)
   
 16. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Не мислам така :p Шијам те у лајкови моментално xD
  Лајк ако мислеш како мене -.- :DDDD
   
 17. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  продавам iBiz.mk лајкови !!!!
   
  На LaFea му/ѝ се допаѓа ова.
 18. LaFea

  LaFea Член

  Зачленет:
  3 Ноември 2013
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  37
  Јако :D нема потреба да ти посакувам среќа за новиов бизнис, секако ќе ти тргне :D
   
 19. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  џабе, адмифаст веке има подршка за ибиз лајкови :)
   

Сподели: