Jigoshop (wordpress) проблем

daceee90

Член
Зачленет/а
4 август 2013
Мислења
21
Реакции
3
Здраво ми се јави еден проблем ѕначи мора да изменам некој текст во Cart и во Shop. линкот е тука
неможам никако да најдам :/ ке може ли некој да ми објасни каде да ги најдам текстовите да ги изменам ?
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Здраво ми се јави еден проблем ѕначи мора да изменам некој текст во Cart и во Shop. линкот е тука
неможам никако да најдам :/ ке може ли некој да ми објасни каде да ги најдам текстовите да ги изменам ?
па измени го или е во Cart или во Shop.

или објасни малце повеќе да те рабереме
 

daceee90

Член
Зачленет/а
4 август 2013
Мислења
21
Реакции
3
па измени го или е во Cart или во Shop.

или објасни малце повеќе да те рабереме
Вака се работи за да ги изменам текстовите Shop Now и Get your Lishinu! после во Cart морам доста текстови да сменам и на дугмиња кога ќе ја отворам страната во админ нема ништо :/ (не го имам работено ВП) така да мора да едитирам некој php фајл по мое али неможам да го најдам фајлот каде е се тоа запишано.

Пример: КЛИК знам дека некаде правам грешка :) само незнам каде :)
 
На врв Дно