Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Искуства со mail сервери и ваши сугестии

Дискусија во форумот 'E-Mail маркетинг' започната од Аце, 18 Октомври 2018.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Здраво,

  Дали некој има искуство со мејл сервери што се за испраќање на голем број на мејлови? Доколку има споделете некој од сервисите и како ви е процентот на отворања и дали истите пристигнуваат во Inbox. Знам дека има голем број на фактори но пред да се одлучам на некој сервис сакам да прашам дали некој претходно користел истото.

  Сервисите како mailerlite, aweber, mailchimp, elasticmail и други не влегуваат во игра поради тоа што претпоставувам ќе има голем број на spam complain заради мејловите.
   
 2. Professor

  Professor VIP

  Зачленет:
  10 Февруари 2014
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  30
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: